Mobil

Apple ve Samsung yine mahkemelik oldu

apple-logo

Samsung ve Apple arasındaki uzun süren kavgalar ve atışlar sonucu ortaya çıkan sızıntı belgeler görenleri neredeyse yok artık dedirtecek cinsten.

Apple ve Samsung arasında olan kavgalara artık yeterince alıştık ve bu kavgaların yanında iki şirket birbiriyle iş birliği de yapıyor hem de birbirlerine sürekli dava açıyor. Sıradaki davaya ise süpriz misafir Nokia’da dahil oldu. Register’a mahkemeden gelen sızıntı haberlere göre, duruşmalarda hangi oyunların oynandığını ve hangi kartların çekildiğini tek tek bizlere gösteriyor.

Apple’ın avukatları, Apple ile Nokia arasındaki ticari sır özelliğinde olan belgeleri Samsung’un ele geçirdiğini ve bu belgelerin yanında 250’den fazla lisans uzmanına ait ticari sırların okunduğunu iddia ediyor.

Nokia ise davaya dahil olarak Apple’ın avukatlarının sözlerini destekledi. Bunun yanında Samsung ile bir anlaşma sırasında Apple ile aralarında olan lisans sözleşmesinin detaylarını bildiğini ve kendisine bir ayrıcalık tanınmasını istediğini belirtti.

Apple, bu sızıntıların temel kaynağının patent bürosu içerisinde de olabileceğini düşünüyor. Mahkemenin hemen ardından Apple’ın avukatları ABD Patent Bürosu’na da şikayette bulunacaklar.

samsung

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı