Mobil

Tim Cook, Rakipleri İle Bakın Nasıl Dalga Geçti!

22 Temmuz uzun zamandır çok merakla beklenen bir tarihdi. Aynı gün içinde hem Nokia hem de Apple, yeni çıkacak olan ürünlerini tanıtacaktı. Geçtiğimiz haftalarda Nokia’yı satın alan Microsoft, Surface tabletleri ile ulaşamadığı başarıya Nokia’nın tüketici zihnindeki güçlü imgesinden yararlanarak yeni phablet modelleri ile ulaşmayı düşünüyordu.

Fakat dünyanın iki ayrı noktasında gerçekleştirilen bu tanıtımlar sırasında beklenmedik  bir magazinel gelişme oldu. Yeni iPad‘leri tanıtan Apple CEO‘su Tim Cook, isim vermeyerek rakibi Microsoft’a ardı ardına laflar çakmaya başladı. Bilgisayar pazarındaki diğer aktörlerin aklının karma karışık olduğunu, ne yapacaklarını bilmediklerini ve tabletlerle laptopları birbiri ile karıştırarak garip ürünler ortaya koymaya çalıştıklarını ama hiçbirinin kalıcı olamadığını anlattı.

Ayrıca Tim Cook, “Laptopların peşinden ayrılamadılar. Tabletleri laptoplara entegre etmeye kalktılar tutmadı, sonra laptopları tabletlere entegre etmeye kalktılar, yine başarılı olamadılar” diyerek Microsoft’un Surface, Surface Pro tabletlerini ve hibrid laptoplarını hedef seçti.

tim cook, apple, ipad, ceo
Bu konuşma sırasında ekrana gelen birbirine girmiş karmakarışık yolları anlatan abartılı bir trafik işareti resmi de salondakileri güldürdü.
Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı