Teknoloji Haberleri

Microsoft’un Google Glass’a Rakip Akıllı Gözlüğü

Google’ın dev atılımıyla, “akıllı dünya” kapsamında, “akıllı gözlük” için çalışmalar başlamış ve üretime geçilmişti. Ancak bazı yeni gelişmeler sonucunda zaman bize işaret ediyor ki Microsoft bu pazarda dünya devini yalnız bırakmayacak. The Wall Street’in yayınladığı bir haberdeki gelişmeye göre Microsoft, Google‘ın akıllı gözlüğü Google Glass‘tan biraz farklı olarak çok daha teknolojik bir gözlükle bu pazara da el atmaya hazırlanıyor.

Microsoft’un üzerinde çalıştığı bu akıllı gözlükte, internete bağlanma ve kamera gibi cep telefonlarında görmeye alıştığımız özellikleri dahil etmesi tahmin ediliyor.

google,glass,akıllı,gözlük

2014 yılı içerisinde piyasaya sürülmesi için, bazı planlamalar ayarlayan Microsoft, yeni arayışlar aramaya devam edecek gibi duruyor. Farklı bir habere göre ise, 2018 yılı ortasında 140 milyonu bulması beklenen akıllı saat kullanıcılarının, daha şimdiden 75 milyon sipariş almış olan akıllı gözlük için pazarda hangisinin daha çok tercih edileceği herkes tarafından çok büyük bir merak konusu olarak karşımızda yer alıyor.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı