Mobil

Apple Özel Mesajlarımızı Görebiliyor mu?

apple-logo

Apple, son günlerde kullanıcılar arasında sıkça konuşulan ve bir çok kullanıcının endişe içerisinde olmasından dolayı aynı konu ile ilgili bir kez daha açıklama yaptı.

Apple’ın daha önceki yapmış olduğu açıklamada iMessage uygulaması, gönderilen ve alınan mesajları şifrelediğini, bu mesajların başkaları ve kendileri tarafından okunamayacağını belirtmişti.

Fakat bir güvenlik firması olan Quarkslab, devlet kurumlarının Apple’dan bilgi istemesi halinde, Apple’ın mesajları çok rahat ve basit bir şekilde okuyabileceğini iddiasında bulundu. Apple’ın kendi uygulamasının tüm bilgilerini ve alt yapısını bildiğini, eğer gerekirse bu mesaj kilitlerini çok kısa bir sürede çözerek mesajları okuyabileceğinin altını çizdi.

Quarkslab firmasının açıklamalarından hemen sonra Apple, çaresiz kalarak tekrar konu ile ilgili açıklama yaparak, İmessage’ın yeterli alt yapısı olmadığı ve Apple’ın mesajları okuma gibi bir yetkisi ve niyeti olmadığı konusunda çeşitli bilgiler paylaştı. Fakat bu açıklamalar Quarkslab’ın söylentilerinin yanlış olduğu konusunda yeterli değil.

Geçtiğimiz dönemlerde NSA’nın teknoloji şirketlerin veritabanlarına sorunsuz bir şekilde girmesi konusunda çıkan haberlerden sonra gerek kullanıcılar gerekse firmalar bu konuda oldukça hassaslaşmaya başladı.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı