MobilTeknoloji Haberleri

Nokia Akıllı Saat Patenti Aldı

Nokia için KVK dönemi kapandı

Nokia hakkında onlarca dedikodu dolaşıyor ve bunlardan bazıları yeni tabletler ve mp3’ler geliştireceği konusunda. Fakat Nokia ‘nın en son aldığı patent oldukça kafa karıştırdı !

2014’ün yıldızı olabilecek akıllı saatler ve akıllı gözlükler ilk olarak Samsung Galaxy Gear markası ile piyasada duyuldu ve hemen ardından Apple’ın iWatch isimli akıllı saat modeli ile birlikte Google’ın Google Glass yani akıllı gözlüğü birbiri ardında çıkmaya devam etti.

Bu hareketli teknoloji günlerinde Microsoft tarafından satın alınan Nokia ise, kendi ürünlerini piyasaya biran önce çıkartmanın telaşında olsa gerek şimdiden Nokia akıllı saat haberleri gelmeye başladı.

Nokia, geçtiğimiz günlerde bir çok ekranı olan ve her ekranda farklı uygulamanın çalışabileceği bir akıllı saat modelinin patentini aldı. Her ne kadar bu patentin modeli sadece çizimlerden ibaret olsa da Nokia mühendisleri bu çizimleri gerçek bir akıllı saate dönüştürebilecek kapasitede. Gelecek günlerde konu ile ilgili bilgilerin gelmesi ile birlikte sizlerle paylaşacağız.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı