Yazılım

Bill Gates’e Meydan Okuyan Türk Matematikçi!

Aydın Cerit
Aydın Cerit, “Kainatları Dolduran Sayılar” teorisi ile Bill Gates‘e meydan okuyor.

Samsunda yaşayan bir matematikçi olan Aydın Cerit, geliştirdiği ve “Kainatları Dolduran Sayılar” adını vermiş olduğu teorisi ile Microsoft’un kurucu olan Bill Gates‘e meydan okuyor.

Büyük sayılar ile ilgili yaptığı çalışmalar ile git gide hedeflerini büyüttüğünü dile getiren Samsunlu matematikçi Aydın Cerit, geliştirmiş olduğu KADOS teorisi hakkında bir takım açıklamalarda bulundu.

Cerit, “Ben sayılar üzerinde ortalama 10 yıldır çalışmalar yürütüyorum. Büyük sayılargeliştirmiştik. Bu da hedeflerimi büyüttü. Araştırmalarım sonucu kainatın çapının 156 milyar ışık yılı olduğunu tespit ettim. 156 milyar ışık yılı hacimli bir küp düşündüm.

O hacme ne kadar rakam sığabilirdi düşündüm. Yani bir santime 3 rakam sığabilir. Bu rakamları hesapladım bu ortalama 10 üstü 3 tane rakam sığdı. Bu da 10 dotrigintilyon yapıyor. 450 basamaklı bir üs oluşturdum.

Bu da 114 senoktokatrilyon 17 senseptenkatragintrilyon diye devam eden 388 milyar 725 milyon 226 bin 999 şeklinde tüm rakamları belli bir üs tamamladım. Bunu onun kuvvetinde yazıp bir eksilttiğim zaman ortaya çıkan 9’ların sayısı da yine de 114 senoktokatrilyon oldu.

Demek ki bu sayı bir kainatı doldurmayacağı gibi 10 üstü 320 kainatı dolduracak bir sayı oldu. Bu sayınında 2 bin 501 bir sağ komşusuna giderek bin 250 sayıdan asal olmayanı da eledim. Geriye 84 sayı kaldı. Sonuç olarak hesaplamaların gereği kainatları dolduran sayıların anlamına da KADOS dedim.”

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı