Mobil

Windows 8.1’in Geri Tuşu Yok Oluyor

Microsoft’un Windows Phone telefonlarından donanımsal olarak geri tuşunu kaldıracağı haberi geçtiğimiz günlerde piyasada çok büyük bir yankı uyandırdı. Fakat, durum tam da öyle olmadığı ortaya çıktı.

Windows Phone Tuşları
Windows Phone Tuşları

Microsoft’un geri tuşunu kaldırma sebebi olarak, Windows kullanıcılarının bu tuşun asıl fonksiyonunu kavrayamamış olmasıydı. Fakat Microsoft bu tuşu Windows Phone cihazların kasasından kaldırarak, işletim sisteminin içine sanal bir parça olarak yerleştireceğini planladığı öğrenildi. Bu habere göre, geri tuşu telefon ekranının üstünde bir alanda sanal bir tuş olarak görünecek. Ancak donanım tuşu olarak telefonların üzerinde bulunmayacak.

Bu karardaki başlıca sebeb ise cep telefonlarının şirketlere olan maliyetini düşürerek telefon üreten firmalara destek olmak. Telefonda bir donanım tuşunun olmaması demek, tuşun altından geçen elektronik devrelerden ve bu devrelerin işlenmesi için gerekli olan üretim aşamalarından tasarruf ederek maliyeti düşürmek ve performansı iyileştirmek anlamı geliyor. Bu nedenle Windows telefonları çok daha ucuz satışa sunulacak. Microsoft bu sayede, Nokia ile olan anlaşması nedeniyle ona küsen cep telefonu üreticilerini Windows telefonlar üretmek için teşvik etmeye çalışıyor.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı