Sosyal Medya Haberleri

Online Kişilikler geliyor

Facebook reklamsız paralı üyelik gelecek mi 1

Günümüzde sosyal medya kişilerin vazgeçilmezlerinden biri haline gelmiş durumda. Durum  böyle olunca da MasterCard kullanıcıların kişiliklerini belirlemek amacıyla Online DNA üzerine yeni bir projeye hazırlanıyor.

Internet şu anda herkezin günde en az bir kere ziyaret ettiği bir alan. Özellikle kişiler zamanlarının büyük bir kısmını sosyal medyalar üzerinde geçiriyor. İnsanların bu kadar çok internette zaman geçirmesi Online kişiliklerin yapılması fikrini ortaya atmış durumda.

MasterCard bu yeni Online kişilik projesini hayata geçirecek gibi görünüyor. “Dijital Paylaşım ve Güven Projesi” ismindeki bu yeni proje sosyal medya  kullanıcılarının Online kişiliklerini ortaya koyacak.

Bu projede kullanıcıların kişilikleri 5 ‘e ayrılıyor

 

Açık Paylaşımcılar

Toplam sosyal medya kullananların %21 ‘i bu grupta bulunuyor. Çoğunluğun erkek olduğu (%60) bu grup online faaliyetlerde en çok riske girebiliyorlar. Yani kişisel bilgilerini rahat bir şekilde paylaşabiliyor.

 

Salt Etkileşimciler

Internet kullanıcılarının %21 ‘ini kapsayan bu grup teknoloji ile fazla içli dışlı değiller. Online alışverişe yanaşmayan bu kişiler alacakları ürünü internet üzerinden araştırsalar da mağazaya gidip alıyorlar.

 

Sadece Alışveriş Yapanlar

Adından da anlaşılabileceği üzere bu kullanıcılar alışverişlerini sadece internet üzerinden yapıyorlar. %90 ‘ı satın almadan önce internet üzerinden araştırma yapan bu kullanıcılar, mağazalar yerine direk olarak internetten alışverişlerini yapıyorlar.

 

Pasif Kullanıcılar

Toplamın %20 ‘si bu grupta yer alıyor. Pasif kullanıcılar sosyal medya ya ve internet alışverişine çok fazla güvenmeyip zamanlarının çok küçük bir kısmını internette geçiriyor. Yada hiç internete girmiyorlar.

 

Proaktif Koruyucular

Online tüm tüketicilerin yüzde 17’sini oluşturan Proaktif Kullanıcıların %80 ‘i ürün satan firmalardan oluşuyor.

 

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı