Advertorial

İşyeri hekimliği yenileme eğitimi

İş yeri hekimliği yenileme eğitimi, işyeri hekimi olabilme sertifikasına sahip kişilerce belirli aralıklarla alınması gereken bir eğitim türüdür. Şöyle ki işyeri hekimi olan kişilerin bilgilerinin belirli bir aralıkla güncellenmesi ve belirli sınavlara tabii tutulması gerekir.

İş yeri hekimliği yenileme eğitimi
İş yeri hekimliği yenileme eğitimi

Gerekli şartlar neler ?

Yönetmeliği Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca hazırlanmış olan işyeri hekimliği yenileme eğitiminde olması gerekenleri kısaca söylememiz gerekirse. Öncelikle kişilerin daha önceden bir işyeri hekimi olabilme yetkisine sahip olması gerekir. Ardından 5 yılda bir yapılan bu eğitimlere katılan kişiler için eğitim süresi en 30 saat olması zorunludur. Bu sürede adaylara değişen hususlarla ilgili eğitim ve bilgi verilir. Verilen bu işyeri hekimliği yenileme kursunu başarı ile alan adaylar işyeri hekimliği yapmaya devam edebileceklerdir.

Kurs sonunda başarısız olan adaylar ise yeni açılacak kurslara katılmak zorundadır. Kursa katılmak için diploma fotokopisi, işyeri hekimi olma sertifikası, kimlik fotokopisi gibi bir takım istenen evraklarda bulunmaktadır. Gerekli evraklar ile kurslara başvurulup işyeri hekimliği yenileme eğitimi alınabilir.

Oyun Haberleri
Daha Fazla Göster

Murat Dinc

Bozuktus.com, sistemgereksinimleri.net, klavyer.com sitelerinin kurucusu, muratdinc.com'da kişisel blog yazarı, codex.muratdinc.com coder, seo.muratdinc.com'da SEO uzmanı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı