Yayın akışı

HP, Microsoft ve Intel’e Meydan Okudu

HP Meg WhitmanBilgisayar ve teknoloji devi, bugüne kadar ki en yakın arkadaşı ve çalışma ortağı olan Intel ve Microsoft’a meydan okudu.

intel_logoHp‘nin CEO‘su Meg Whitman, yapmış olduğu açıklamalarda, eski ortakları olan Intel ve Microsoft‘tan ayrılarak, Google ile daha çok iş birliği içerisinde olacaklarını vurguladı. HP geçen sene Windows 8 işletim sistemine sahip ürünleri piyasaya çıkartmış ve bu sırada yeni işletim sisteminin geleceğinden çok ümitli olduklarını belirtmişti. Fakat geçen yıldan bu yana bazı şeylerin değiştiği ciddi anlamda görülüyor.

Microsoft’un artık kendi donanımlarını üretmesi ve Nokia’yı satın alma yapması Hp ile Microsoft’u düşman haline getirdi aynı zamanda Intel’inde bulut teknolojilerine yatırım yapması ile Intel ve HP’de düşman haline geldi.
microsoft logo Piyasaya biranda çıkan bu günlü rakipler karşısında çaresiz kalan HP ise kendisine yeni destekler aramaya başladı ve sanırım sırtını Google’a dayıyacak gibi duruyor. Eğer bu ittifak gerçekleşirse HP yakın zamanda daha çok Android işletim sistemine sahip cihazlar çıkartacağı bekleniyor. Ayrıca geçtiğimiz günlerde Chrome işletim sistemi ile çalışan bir laptop modeli olan Chromebook 11’i duyurdu. Cihazın piyasa fiyatı ise 279 dolar olacağı düşünülüyor.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı