Mobil

iPhone 5S niçin sorunlu?

iPhone-5S-GeekBench-3-hızı

Apple bizlere iPhone 5S ‘te yaşanılan ve kullanıcılar tarafından sürekli olarak şikayet konusu olan uygulama çökme probleminin nedenini açıkladı. 

Bildiğiniz gibi iPhone 5S geçtiğimiz ay tanıtılmış ve telefonda ilk 64 Bit A7 mobil işlemci kullanıldığı açıklanmıştı. İşlemcisinin yanında M7 hareket sensörü ile de oldukça ilgi gören 5S şu ana kadar uygulamalarda çeşitli sorunlar yaşıyordu.

İlk olarak telefonda iWork denilen uygulamaların çöktüğüne dair haberler çıkmıştı. 5S bu uygulamalarda mavi ekran hatası verip baştan açılıyordu. Pages, Numbers ve Keynote isimli bu uygulamalarda yaşanan çökmelerin nedeni şu ana kadar bilinmemekteydi.

Bugün Apple bu konu hakkında bir açıklama yaptı.  Bu hatanın İOS ‘tan değil, 64 Bit işlemciden kaynaklandığını açıklayan Apple, bu hatanın ne zaman düzeltileceği hakkında bizlere kesin bir bilgi vermese de yayınlanan ilk güncelleme ile bu sorunun ortadan kalkacağını açıkladı. Daha sonra ise firmanın şu anda iWork uygulamalarının 64 Bit işlemciye optimize edemediği ortaya çıktı.

İleri ki dönemlerde yayınlanacak olan 7.0.3 sürümü ile iOS 7 sorunlarının çözülmesi bekleniyor. Bakalım bu gerçekleşecek mi.

 

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı