Oyun HaberleriYayın akışı

Steam Controller tanıtım videosu yayınlandı

steam-controller

Valve ‘nin yeni konsolu Steam Controller için bir tanıtım videosu yayınlandı. Oldukça farklı bir dizayna sahip olan bu kumandanın videosuna haberimizden ulaşabilirsiniz.

Oyun firmalarından Valve, geçen ay duyurduğu 3 yeni haber oyuncular tarafından merak konusu olmuştu. Bu 3 haber içerisinde Steam OS, Steam Box (Steam Machine) ve Steam Controller bulunuyor.

Öncelikle sizlere bu 3 teknolojinin neler olduğunu açıklamak istiyorum.

 Steam OS : Linux tabanlı bir işletim sistemi olan Steam OS ile bu teknolojiye uygun olan PC veya Mac oyunlarının görüntülerini televizyonumuza aktarabiliyoruz. Bu sayede oyun deneyimimiz büyük erkanlı televizyonlar ile kat kat artıyor. Şu anda bu teknolojiye uyumlu olan yüzlerce farklı oyun var. Bu oyunların sayısı ise 2014 yılı içerisinde 3000 ‘i geçmesi bekleniyor.

Steam Box : Bu cihaz bir çeşit mini PC diyebiliriz. Yüksek performansa sahip olan bu mini PC ler diğer Steam cihazları ile uyumlu olarak çalışabiliyor.

Steam Controller : Steam platformları için tasarlanmış olan bu kumanda, sizlere oyunun tuşlarını otomatik olarak atayabiliyor. Oldukça ilginç bir tasarıma sahip olan Steam Controller oyuncular tarafından büyük ilgi görüyor.

Videoyu izlediğimizde özellikle oyun konsol kumandalarının FPS türü oyunlarda yetersiz olduğuna dikkat çekildiğini ve steam ile oldukça rahat bir şekilde oynandığını görüyoruz.

İşte videomuz …

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı