Sosyal Medya Haberleri

İnternetsiz YouTube artık mümkün

Youtube Gelir İstiyor

Yakında internet olmadan YoutTube üzerinden video oynatabileceğiz. Nasıl mı?  Detayları haberimizde bulabilirsiniz.

PC ve mobil tablet yada akıllı telefon kullanıcılarının internet olmadığı günlerde video izlemek için YouTube üzerinden video indirmek istiyor fakat bu yasal olmadığından dolayı yapılamıyordu. YouTube ‘da bu durumu fark etmiş olmalı ki bir çözüm geliştirdi. Artık internet olmadan site üzerinden video izlene bilinecek.

Kasım ayında gerçekleşecek olan bu yeni özellik Google tarafından açıklandı. Mobil cihazlarda kullanılacak olan bu özellik ile site üzerinden video indirilecek. Böylece internetin kısıtlı olduğu yada olmadığı bölgelerde mobil cihazımız dan indirdiğimiz videoları izleyebileceğiz.

Offline olarak izlenen bu videolarda reklamlarda kaydedilecek ve kullanıcı videoyu her seyrettiğinde reklamları da izlemiş olacak. İnternete tekrar bağlanıldığında ise izlenilen reklam sayıları hesaplanıp sisteme girecek.

Fakat bu yeni özelliğin kötü bir noktası var. Eğer mobil cihazınıza indirdiğiniz içerik 48 saat içerisinde izlenmemiş ise bloke olacak. Eğer 48 saat de internete bağlanılmazsa bloke olan videolar mecburen silinmek zorunda kalınacak.

YouTube üzerinden videoyu yayınlayan kişi ise isterse bu özelliği kapatma yetkisine sahip.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı