Mobil

HTC ‘nin kurtuluşu Windows Phone mu?

htc-butterfly-s-tanıtım

HTC devi Android One ‘a rağman halen toparlanamadı ve işler istedikleri gibi gitmiyor. Acaba kurtuluşu Windows Phone’da mı arayacaklar ?

HTC gibi muhteşem tasarım harikası olan akıllı cep telefonu, yılın üçüncü çeyreğinde beklenilen performansın oldukça altında kaldı. Çeyrekte sadece 6 milyon adet akıllı cep telefonu satan firma, bu durumu üretim ve tedarik sorunları ve yetersiz pazarlama gibi nedenlere bağlıyor.

Araştırmacılar, HTC One satış grafiğinin bu çeyrekte 2.1 milyon seviyesine kadar gerilemiş olabileceğini belirtiyorlar. HTC ‘nin bir diğer problemi ise dünya genelinde akıllı telefon satışlarının giderek yavaşlaması.

HTC ise eğer kollarını Windows Phone ‘a açarsa Microsoft ‘un bir takım yasaklama isteklerini geri çekebileceği düşünülüyor. Tabi buna karar vermesi içinde 2014 Nisan’a kadar bolca düşünme vakti var.

HTC devinin kurucusu ve aynı zamanda başkanı olan Cher Wang, Bloomberg’e yapmış olduğu açıklamalarda ”Çok iyi bir teknolojiye ve iyi bir üretime sahibiz” dedi. Wang aynı zamanda ilk kez zarar altında olduklarından dolayı 2014’ün dördüncü çeyreğinde HTC için çok zor geçebileceğinin altını çizdi.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı