Yayın akışı

İnternet bedava mı oluyor?

T-Mobile-internet

T-mobile ‘ın yeni data ağı projesi sayesinde artık pek çok ülkede veri ücretleri sona erebilir. Nasıl mı? Detayları haberimizde bulabilirsiniz.

GSM operatörlerinin devlerinden birisi olan T-Mobile firması yeni bir projeye ayak basıyor. 100 ‘den fazla ülkede gerçekleşecek olan bu proje sayesinde küresel veri alanı genişletilerek veri ücretlerinin inanılmaz ucuz yada direkt olarak bedava olması amaçlanıyor.

Bu proje Ülkemiz için ‘de büyük bir adım olması düşünülüyor. Bunun nedeni Türkiyenin ‘de bu yeni düşük veri ücretlendirme sistemine katılmış olması.  Bu yeni proje sayesinde artık internette metin tabanlı sosyal ağlara, e-mail adreslerine, alış veriş sitelerine ücretsiz olarak  2G üzerinden bağlanabileceğiz. Sesli görüşmelerin ise daikası 20 cent üzerinden olması bekleniyor. Bu ücretlendirmelerin daha kapsamlı olanları ise değişik kullanıcı paketleri ile kişilere sunulması düşünülüyor.

t-mobile-ucuz-internet

Bu paketler içerisinde sürekli olarak seyahat eden kişiler için farklı seçenekler bulunuyor. Gazeteciler yada sporcular gibi sürekli olarak dünyanın farklı ülkelerine gitmek zorunda olan kişiler için uygulanan bu paketlerin asıl hedefi ise en az 100 ülkede bu tarifeyi kullanabilmek. Bu sayede siz bu ülkeler içerisinde nereye giderseniz gidin  aynı ücretlendirme ile konuşabilecek yada internete girebileceksiniz.

T-Mobile ‘ın bu yeni projesi kapsamında başlatılacak olan hizmetin başlangıç tarihi 31 Ekim olarak belirlenmiş durumda. Firmanın asıl hedefinin ise internetin her yerde bedava olması.

Türkiyenin de dahil olduğu bu yeni sistem ile bakalım ülkemizi neler bekliyor. Belkide artık internet ücretleri düşer ne dersiniz?

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı