BilgisayarOyun Haberleri

PS4 – Windows ittifakı başlıyor

sony-playstation-4

Microsoft ve Sony tarafından yapılacak olan ittifak şimdiden teknoloji gündemine bomba gibi düştü.

Yeni nesin oyun konsolları için sabırsız ve heyecanlı bekleyişler devam ederken bir çok yeni haberler çıkmaya devam ediyor. Yeni çıkan bir habere göre bir çok oyun tutkununun merak ile beklediği kontrol cihazları yani diğer adıyla oyun kollarının kullanımı hakkında Sony bu sefer beklenmeyen ve yeni haberler verdi.

PlayStation 4 ile oldukça iddialı giriş yapan yeni Sony DualShock 4 oyun kolları, Microsoft Windows bilgisayarları ile uyumlu bir şekilde çalışacak ve temel görevleri başarılı bir şekilde yerine getirebilecek.

Sony’nin geçtiğimiz cumartesi günü yaptığı açıklamalarına göre Sony Computer Entertainment‘in, Worldwide Sutodi bölümü başkanı olan Shuhei Yoshida’nın, twitter üzerinden kendisine sorduğu sorulara cevaplar verdi. Yoshida kişisel hesabından verdiği cevaplarda ”Oyun kollarında yer alan analog çubukları ve tuş takımları sorunsuz bir şekilde çalışacak” dedi. Bu açıklama ile birlikte oyun kollarının çeşitli platformlar ile birlikte çalışabileceğini de vurguladı. Açıklamaların devamında ise uyumluluğun otomatik olarak aktif olacağını da ekledi.

 Yoshida’nın vermiş olduğu diğer cevap ise Sony’nin yeni geliştirmiş olduğu DualShock 4 oyun kolları, bilgisayarlar üzerinde sorunsuz bir şekilde çalışacak. Bu cevaplar ile birlikte bu konu hakkında çeşitli söylentilerde son buldu. Diğer detayları ilerleyen haberlerimizde sizlerle paylaşacağız.

Microsoft-logo

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı