MobilYayın akışı

Samsung kullanıcılarına büyük şok !

samsung logosu

Samsung Galaxy S3 veya Galaxy Note 2 kullanıyorsanız bu habere kesinlikle göz atmanızda fayda var çünkü Samsung’un yapacağı bir sonraki güncellemede sim kartınız kullanılmaz hale gelebilir!

Akıllı telefon dünyasının iplerini elinde tutan ve her çıkarmış olduğu yeni modeli ile tüm dünyada milyonlarca satış yapmayı başaran Samsung, 2013 yılı içerisinde geliştirmiş olduğu yeni uygulamayı da aktif hale getirmeye başladı. Galaxy Note 3 ile teknoloji gündemine gelen bu uygulama ile birlikte Samsung modellerine artık bölgesel kilit uygulaması gelecek.

Bildiğiniz gibi Samsung Galaxy Note 3 modelinin üzerinde sadece Avrupa veya Amerika bölgesinde çalışmak üzere sistem ayarlanmıştır şeklinde iki farklı ibare yer alıyor. Bu bildirimlere göre eğer cihaz bahsi edilen bölgelerin dışındaki operatörlere ait sim kartları takılırsa çalışmaması sağlanıyordu. Bu gelişme ise yurt dışından akıllı telefon getirmeyi düşünen kullanıcıların kafasında endişe oluşturmuştu.

samsung-galaxy-s4

Bu haberler sadece yeni çıkan akıllı telefon modelleri ile sınırlı kalacağı düşünülürken ortaya oldukça ilginç bir haber daha çıktı. Eğer dolaşan dedikodular doğru ise Android 4.4 KitKat güncellemesi ile birlikte Galaxy Note 2 ve Galaxy S3 cihazları da bölgesel kilit uygulamasına tabi tutulacak. Eğer bu gelişmeler hayata geçirilirse ABD’den gelmiş bir akıllı telefonunuz ülkemizdeki sim kartları ile çalışmayacak veya var olan akıllı telefonunuz devre dışı bırakılacak.

Teknoloji gündeminde konuşulan tüm bu haberlere henüz Samsung tarafından bir doğrulama gelmedi. İlerleyen günlerde bu konu ile ilgili gelişmeleri aktaracağız.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı