Mobil

Samsung Galaxy Note 3 için hile yok

Benchmark test sonuçlarında en yüksek skoru alarak büyük farkla birinci olan Galaxy Note 3 için hile yapıldığı iddia edilmişti. Bunun üzerine Samsung hiçbir şekilde hile olmadığını açıkladı. 

Samsung Note serisinin yeni çıkması beklenen modeli Galaxy Note 3 için pek çok site arafından testlere tabi tutuldu. Benchmark testini yapan pek çok siteden biriside Ars Technica idi. 

Ars Technica, telefonun bu sonuçlarına göre Samsung ‘un hile yaparak telefonun işlemcisini zorlayan bir program kullandığını iddia etti. Ardından ise Apple Başkan Yardımcısı Phil Schiller ‘in ise attığı tweet ‘de ”hilekarlık” ibaresinin geçtiğini gördük. Sonuçlara baktığımızda Galaxy Note ‘ün puanının gerçekten diğer modellere göre oldukça yüksek olduğunu görüyoruz.

galaxy-note-3-benchmark-sonucu

Bu gelişmelerin üzerine Samsung bir açıklama yaptı. Tüm bu iddiaların yalan olduğunu söyleyen firma, bu puanın sadece Galaxy Note 3 ‘ün yüksek sistem isteyen uygulamalar için geliştirdikleri ve Telefonun CPU / GPU frekansını maksimum düzeye çıkaran özellikleri sayesinde olduğunu açıkladı.

Fakat Galaxy S4 ‘de de aynı özelliğin bulunduğunu belirtmemizde fayda var.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı