Mobil

iOS 7 ‘de Mavi Ekran Hatası Oluşuyor

iOS-mavi-ekran

Gün geçmiyor ki İOS 7 ‘de farklı bir hata daha yaşanmasın. En sonunda mavi ekran hatasını da gören İOS 7 ile bakalım bizleri daha neler bekliyor.

Çıktığı günden beri sürekli olarak İOS 7 yüklü iPhone ve iPad kullanıcılarından şikayetler alan Apple ‘ın, aldığı son şikayet ise oldukça ilginç. iOS geliştiricilerinden birisi tarafından tespit edilen bu hatada telefonun mavi ekran hatası verdiğini görüyoruz.

Aslında bu hata bizlere oldukça tanıdık geliyor. PC kullanıcılarının günlük hayatta ara sıra karşılaştığı bu sorunu iOS 7 ‘de görüyoruz.

Peki bu hata nasıl oluşmuş diye sorarsanız kısaca ;

iOS geliştiricisi ilk olarak iWork uygulamasına giriyor. Örneğin Pages uygulamasına girip Numbers uygulamasına geçiş yaptığında iPhone 5s ‘de mavi ekran hatası ile karşılaşıyor. Bu hatayı da YouTube ‘dan paylaşarak bizlere gösteriyor.

Eğer elinizde bir iPhone 5s varsa ve bu hatanın nasıl meydana geldiğini görmek istiyorsanız aşağıdaki işlemleri gerçekleştirmeniz yeterli olacaktır.

  • Bir iWork uygulaması açın. Hangi uygulama olduğu fark etmez. (Pages, Numbers, Keynote)
  • Uygulamada yeni bir belge yaratın
  • Yarattığınız dosyayı açıp içerisinden bir metini seçip speak deyin
  • Ana ekran tuşuna basın
  • iPhone ‘nunuz çökecektir. Mavi ekran hatasını aldıktan sonra yaklaşık 3 saniye kadar bu şekilde kalıyor. Daha sonra telefonunuz kapanıp açılıyor.

İşte videomuz. Video ‘dan daha net bir şekilde görebilirsiniz.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı