ProgramYayın akışı

Adobe Hacklendi !

adobe-siber-saldiriya-ugradi

Yazılım firmalarının devi sayılan Adobe ‘nin, hacker ‘lar tarafından Gold Fusion ve Acrobat kodları çalındı. Bu saldırıdan ortalama 3 milyon kullanıcının etkileneceği tahmin ediliyor.

Günümüzde büyük firmalar internet üzerinden pek çok fiber saldırı ile uğraşır. Geçtiğimiz günlerde ise son 5 yılın en büyük saldırısı Adobe ‘ye gerçekleşti. Yazılım şirketinin güvenlik ağına girmeyi başaran Hacker ‘lar, Gold Fusion ve Acrobat yazılımlarının açık kaynak kodlarını çalabilmeyi başardılar. 

Adobe ‘nin yaptığı açıklamanın ise içler acısı diyebiliriz. Uğradıkları zararın çok büyük olduğunu belirten şirket, 2.9 milyon Adobe kullanıcısının kredi kartı bilgilerinin çalınmış olduğunu açıkladı.

adobe-kodlari

Tehlikede olabilirsiniz !

Şu an için 2.9 milyon kişinin kredi kartı bilgilerinin bilgilerinin çalındığı kesinleşmiş durumda. Eğer Adobe ile alakalı herhangi bir alışveriş yaptıysanız yada kart bilgilerinizi siteye girdiyseniz kesinlikle en kısa sürede şifrenizi değiştirmenizi öneririz. Şu an için kullanıcıları ne gibi zararlar bekliyor kimse bilmiyor.

Adobe kart şifreniz ile birlikte ayrıca Creative Cloud şifrenizi de değiştirmemizi istiyor.

Yaşanılan son büyük siber saldırı olayı ünlü oyun şirketi olan Konami ‘ye olan saldırıydı fakat düşünülenin aksine çok fazla bir zarar yaşanmadı. Habere buradan ulaşabilirsiniz.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı