Yayın akışı

4G Önümüzdeki Sene Ülkemize Gelecek

4g-internet-geliyor

Yüksek hızda mobil internet hizmeti olan 4G, seneye Türkiye’ ye geliyor

Günümüz telefonlarının en büyük gereksinimi internet. Fakat ülkemizde bildiğiniz gibi mobil internet çok fazla hızlı değil. Durum böyle olunca da şimdiye kadar akıllı telefonlarda internete yüksek hızlarda bağlanamıyorduk.

Ta ki Binali Yıldırım ‘ın bugün yaptığı açıklamaya kadar. Şu ana kadar 3G mobil internet kullanılan Türkiye ‘de bundan sonra 4G kullanacak. Bu da demek oluyor ki artık internete çok daha yüksek hızlarda telefonlarınızdan bağlanabileceğiz.

Türkiyede kullanılan 4G internet ile şu ana kadar mobil olarak internete en fazla 5-6 Megabit hızlarda bağlanabiliniyordu. Bu düşük bağlantı hızını yükseltmek için gerekli çalışmalar şimdiden başlamış durumda. Fakat 4G telinolojisi şu an için resmi olarak başlamadı.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım 46 sisteminin altyapısının ortak olarak kullanılacağını ve bu konu hakkında güncel olarak bilgi vereceklerini açıkladı.

2014 ‘ün sonuna doğru 4G ‘nin ülkemize geleceğini söyleyen Yıldırım Ankara’da kurulan Bilgi Teknolojileri ve iletişim Kurumu’nun temelinin atılması adına yapılan törende yaptığı açıklamalar ile 4G hakkında ilk resmi haberi yapmış oldu.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı