Oyun HaberleriYayın akışı

PS Vita uçurumdan döndü

sony playstation vita

 Sony yetkilileri PlayStation Vita ‘nın kötü giden satışlarının ardından konsolu tamamen kaldırmayı düşündüklerini açıkladılar

PlayStation Vita piyasaya sürüldüğünde beraberinde gelen oyunların çok az olması sebebi ile çok düşük rakamlarda satış gerçekleştirmişti. Burada Sony ‘nin satış taktiğinde büyük bir hata yaptığını görebiliyoruz. Bir süre bu şekilde satmaya devam eden konsol için büyük zararlar yaşandığını tahmin edebiliriz.

Tüm bunların üzerinde Sony yetkililerinden Fergal Gara bir açıklama yaptı.

”Bildiğiniz gibi PlayStation Vita satışları kötü durumdaydı. Bunu düzeltmek için yaptığımız indirimleri ve çeşitli kampanyaları oyuncular dikkate almasaydı ve satışlar halen daha kötü gitmeye devam etseydi büyük olasılıkla PS Vita ‘yı piyasadan tamamen kaldıracaktık.”

Sony ‘nin bu en kötü ihtimal karşısında yeni konsollarını kaldırmasına ramak kalmış. Fakat şu anda satışları eskisine göre daha iyi olan konsoldan memnun olduklarını biliyoruz.

Son zamanlarda Sony ‘nin PlayStation Vita için yeni oyunlar çıkarmak amacıyla kurmuş olduğu özel ekip çeşitli oyun firmaları ile anlaşıp konsol için oyunlar çıkarmalarını sağlıyor. Ayrıca firma kendi oyunlarını da son hızda geliştirmeye devam ediyor. Buna örnek olarak Borderlands 2 ‘yi verebiliriz.

Bakalım Sony, PS Vita için hedeflediği satış rakamlarına ulaşmayı başarabilecek mi.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı