Sosyal Medya Haberleri

GFACE ile tanışın

GFACE ile tanışın 2

Crytek ‘in yeni projesi Gface oyun deneyiminizi yeni bir seviyeye getiriyor

Günümüzde sosyal ağların genişlemesi oyun sektörüne de yansıyor. Crytek firmasının oyuncular için geliştirmiş olduğu sosyal ağ platformu olan Gface, oyuncular arasında paylaşımlar yapılmasına ve oyunların daha çok keyifli bir hale gelmesini sağlıyor. Bu program aslında sadece sosyal bir ağ olarak görmemek lazım. Aynı zamanda oyun deneyimimizi de geliştiren Gface, kişilere sıradan olmayan bir oyun heyecanı yaşatıyor.

Peki, nedir bu Gface?

Gface üzerinde pek çok 2d ve 3 d oyunlar bulunuyor. Bu oyunları Google chrome gibi herhangi bir tarayıcıdan oynayabileceğiz ve oynadığımız oyunları arkadaşlarımıza canlı olarak yayın yapabiliyoruz. Böylece yeteneklerimizi herkesle paylaşabiliyoruz. Ayrıca resim, video yada yazı paylaşımı yapılabilen bu platform üzerinde istediğimiz şekilde duygu ve düşüncelerimizi başkalarıyla paylaşabiliyoruz.

Gface üzerinde yalnızca Crytek ‘in yapmış olduğu oyunlar bulunmayacak

Gface oyunlar Crytek yapımlarıyla sınırlı kalmayıp tüm oyun firmalarının herhangi bir oyunu bulunabilecek. Hem çok oyunculu hem de tek oyunculu oyunların oynanabildiği Gface, sınırsız sayıda oyunuyla oyuncular için mükemmel bir oyun deposu olduğunu söyleyebiliriz.

Crytek gibi büyük bir oyun firmasının bu tarz bir projeye başlaması beraberinde pek çok soruyu beraberinde getiriyor. Acaba artık Crytek oyunlarının hepsi  free2play mi olacak? Evet bunun olma ihtimali yüksek gibi görünüyor. Çünkü Crtek yapacağı yeni oyunları kutulu olarak satmak istemediklerini bunu yerine yeni oyunlarını Gface üzerinden tüm dünyaya aynı anda duyuracaklarını açıkladılar.

Şu anda sosyal medya sitelerinde zaten pek çok düşük içerikli ve grafikli oyuna kolayca ulaşılabiliyor. Crytek ise Warface gibi kaliteli oyunların Gface üzerinden bedava olarak yayınlayarak, free2play piyasasında yeni bir devrim açabilir. Çünkü eğer gerçekten bu başarılırsa bedava olan milyonlarca farklı bilgisayar oyunu sosyal medyadan paylaşılarak oyunculara sunulacak. Bu da oyun sektörüne büyük bir değişim getirebilir. Kim bilir belkide Crysis 4 ‘ü yada 5 ‘i gface üzerinden oynarız.

Gface ‘in kendi sanal dergisi olacak

Cryteki  Gface ‘i açabilmek için Game Face ismindeki bir oyun dergisini satın alarak kapatmıştı. Gface bu derginin geleceği olacak. Artık sanal olarak yayın yapacak olan dergi, Gface üzerinden yayın yapacak.

Şu anda yalnızca Warface ‘in oynanabildiği ve beta sürecinde olan platformda bizleri ne gibi yenilikler bekliyor, önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı