İnceleme

Blacklight: retribution incelemesi

Klasik MMOFPS oyunlarından sıkıldınız mı? O zaman Blacklight: Retribution ‘nı denemelisiniz

Blacklight retribution incelemesi

Biz Türk milleti olarak geçmişten beri çeşitli oyunlarla sürekli olarak içli dışlı olmuşuzdur. İster tavla olsun ister okey bizler hiçbir zaman oyun oynamayı bırakmamışızdır. Geçtiğimiz on yılda ise internetin yaygın hale gelmesi ile birlikte video oyunlarına olan talep her gün artmıştır. Bu artışın önemli bir yüzdesini ise online oyunlar bulunduruyor. MMORPG oyunlarla başlayan bu serüven son yıllarda daha çok MMOFPS ‘ye dönmüş durumda.

MMORPG oyunları halen daha büyük kitleler tarafından oynansa da bu oyunlar ilk çıktıkları günlerdeki tadı artık oyunculara veremiyor. MMOFPS oyunlarına bakacak olursak şu anki durumu iyi bir seviyede olmasına karşın son kullanma tarihlerinin yavaş yavaş yaklaştığını görebiliyoruz. Artık tamda bu oyunlar da oynanmaz dediğimiz sırada karşımıza oyun algımızı baştan yazacak nitelikte bir oyun çıkıyor. Blacklight: Retribution

Blacklight retribution Dino
İncelememize başlamadan önce sizlere şu uyarıda bulunmak istiyoruz. Bu oyuna alışmak düşündüğünüzden daha uzun sürebilir. Oyunun inciğini ciciğini öğrenmeniz ise yaklaşık bir ayınızı alacaktır. Fakat oyuna tam anlamıyla alışıp rahat bir şekilde oynamaya başladığınızda oyundan alacağınız keyif hiç birşeye değişmeyecektir. Bunun garantisini verebilirim. Özellikle detaylara fazla kafa yoran biri iseniz Blacklight: retribution tam size göre. Bunun nedeni oyunda basitlik kavramı oyunculara çeşitlendirerek sunuyor. Daha açık bir şekilde anlatmak istersek siz oyunun istediği şekilde değil, oyun sizin istediğiniz şekilde devam ediyor. Karakterinizden silahlara ve oynanış biçimine kadar her şeyi sizler belirliyorsunuz. Şimdi diyeceksiniz ki bu özellik zaten diğer MMOFPS oyunlarında da bulunuyor. Evet öyle. Fakat bu özellik Blacklight: Retribution ‘da düşündüğünüzden çok çok daha detaylı bir şekilde yer alıyor.

Oyunun teması gelecek zaman geçiyor. Fakat sandığınız gibi son teknoloji mükemmel silahlar, (bir vuruşta on kişiyi öldüren tipte) yok. Bu da oyunu daha gerçekçi bir hale getirmiş. Oyunda çok fazla tank gibi savaş aracı bulunmuyor. Bunun yerine genellikle karşımıza robotlar çıkıyor. İnsan formunda olan bu robotlar ağır silahlarla saldırabiliyorlar. Bu robot tankları satın alarak içerisine giriyoruz ve terör estirebiliyoruz. Bu robotların en üstün yanı ise bulundurdukları silahları. Bunu tabi ki sadece biz değil diğer oyuncularda kullanabiliyor. Çok üstün saldırı güçleri olduğu gibi aynı zamanda zayıf noktaları da var. Doğru bir şekilde atılan roketler ile bu robotlar imha edilebiliyor. Tabi ki karşınızdakini avlamaya çalışırken izde av olabilirsiniz.

Oyun Haberleri
1 2 3Sonraki sayfa
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Bu yıla damgasını vuran free2play oyunlarından birsi de bu oyun olsa gerek, özellikle silah, karakter ve mühimmat seçimi ve oyunun işleyişi çok başarılı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı