Mobil

iPhone 5S ne kadar hızlı?

apple-iphone-5s

Telefonun işlemci hızını ölçerek kullanıcıyı bilgilendiren yazılım GeekBench 3 ile yapılan iPhone 5S test sonuçları haberimizde

Geçen ay yayınlanan GeekBench 3 uygulaması ile İOS ve Andoid telefonların işlemci hızları ölçülebiliyor. Bu program ile yapılan iPhone 5S test sonuçları Sonny Dickson tarafından sızdırıldı. Sonny ‘nin şu ana kadarki sızdırdığı her bilginin doğru olması ile ünlü olduğunu belirtmemizde fayda var.

iPhone 5S ‘te 64 Bit A7 işlemcisi bulunuyor. Bu işlemci iPhone ‘nun şu ana kadarki en hızlı işlemcisi olduğundan GeekBench 3 yazılımından oldukça yüksek bir puan alıyor.

iPhone yetkililerinin yeni nesil telefonlarının eski nesilden 2 kat hızlı olduğunu söylemeleri bu yazılım ile kanıtlanmış oluyor. iPhone 5 GeekBench 3  ‘te tek çekirdek testinde 721, çoklu çekirdek testinden 1297 puan almıştı. Gelin şimdide iPhone 5S testine bakalım.

iphone-5s-GeekBench-3-testi

 

Görüldüğü gibi iPhone 5S GeekBench 3 testinde tek çekirdek 1410, çok çekirdekte ise 2536 puan almış. Bu da bizlere 64 Bit A7 işlemcinin hızını net bir şekilde gösteriyor.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı