İnceleme

Perfect World Neverwinter başlangıç rehberi

Şimdi ise karşınızda Kabiliyet puanları belirleme alanı.

Kabiliyet seçim alanında yapmamız gerekenler esasında çok kolay, Aşağıdaki görselde de anlayacağınız gibi bu alana gelmeden önce yaptığımız ırk ve sınıf seçimi bu alanda seçeceğimiz kabiliyet puanlarını etkiliyor, mesela ben daha önce sınıf olarak Kurnaz Düzenbazı seçmiştim bu nedenle de bana verilen ana kabiliyet “Çeviklik” ikincil kabiliyetler ise “Karizma” ve “Kuvvet” oluyor.

Neverwinter Kabiliyet-Puanı

Bu alanda 6 Farklı kabiliyetimizi güçlendirmemiz mümkün, bu kabiliyetler sırasıyla şöyle “Kuvvet”, “Zeka”, Bünye”, “Bilgelik”, “Çeviklik” ve “Karizma” olarak değişiklik göstermekte.

Benim sınıf tercihim den dolayı yukarıda da belirtiğim gibi “Çeviklik” başta olmak üzere “Karizma” ve “Kuvvet” değerlerim yüksek, ayrıca ırksal tercihim den dolayı da 2 bonus arasından birini seçebiliyorum, ilk tercih +2 Bünye +2 Karizma verirken diğeri ise +2 Zeka + Karizma veriyor.

Bu değerleri değiştirmek için ise Zar atabilirsiniz, zar atmanın bir sınırı yok istediğiniz değerleri elde edene kadar bu tür değişiklikler yapmanız mümkün kılınmış durumda.

Sırada Görünüm var, bu kısımdan kısaca bahsedip geçeceğim bir çoğumuz zaten burayı fazlasıyla biliyordur bu nedenle uzun uzun anlatmaya gerek yok, iki farklu görünüm seçeneği mevcut, çok falza uğraşmak istemeyenler için hazırlanmış 12 farklı kişiselleştirilmiş hazır seçenek mevcut, aşağıdaki görselde görüldüğü gibi

Neverwinter-Görünüm-Ana

Ancak sizde benim gibi hazır olanları yetersiz buluyorsanız biraz uğraşarak kendi karakterinizi tamamen kişiye özel yapabilirsiniz, aşağıdaki görselde de gördüğünüz gibi bir çok özelliği barındıran bu kapsamlı karakter kişiselleştirmesi ile Neverwinter’da harikalar yaratmak mümkün.

Neverwinter-Görünüm-Detaylı

Özelleştirme ile istediğiniz gibi değiştirebileceğiniz özellikle sırasıyla şu şekilde

 1. Kafa şekli
 2. Saç
 3. Gözler
 4. Kaşlar
 5. Yüz kılları
 6. Cilt
 7. Boynuzlar
 8. Dövmeler
 9. Yaralar
 10. Yüz ölçüsü (manuel)
 11. Vücut şekli
 12. Vücut ölçüleri (manuel)

Şimdi ise sırada oluşturduğumuz karakterin geçmişini belirlemeye geldi.

Oyun Haberleri
Önceki sayfa 1 2 3 4Sonraki sayfa
Etiketler
Daha Fazla Göster

Murat Dinc

Bozuktus.com, sistemgereksinimleri.net, klavyer.com sitelerinin kurucusu, muratdinc.com'da kişisel blog yazarı, codex.muratdinc.com coder, seo.muratdinc.com'da SEO uzmanı.

İlgili Makaleler

7 Yorum

 1. Güzel bir rehber olmuş ellerizine sağlık. Steam’de gördüm hoşuma gitti bayağı merak etmiştim teşekkürler :)

  1. Güzel bir rehber olmuş ellerinize sağlık. Steam’de gördüm hoşuma gitti bayağı merak etmiştim teşekkürler :)

 2. Oldukça güzel ve akıcı bir yazı olmuş. Oyunun ismindende anlaşıldığı kadarıyla birçok oyunda olduğu gibi güzel ve barışsal bir dünya için savaşanlar. Bilgiler için teşekkürler :)

 3. Gerçektende cok güzel bir anlatım olmuş ilk baştada söglediğiniz gibi bu oyun için anıtım rehberi olacak kapasitede hatta ilerisinde :)

 4. Değerli bir rehber olmuş teşekkürler Klavyer. Oyunu baştan son kavrayabiliriz bu rehber ile.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı