İnceleme

Perfect World Neverwinter başlangıç rehberi

Merhaba değerli Klavyer takipçileri ve üyeleri, bu yazımızda sizlere son zamanların gözde Perfect World‘un Oyunlarından Neverwinter’e kısa bir gezinti yapacağız, başlangıç rehberi olma özelliğinde taşıyan bu yazı ile oyuna yeni başlayanlar ve başlamayı düşünenler için güzel bilgilere yer vereceğiz, lafı daha fazla uzatmadan başlayalım.

Resmi Perfect World sitesinden hesabınızı aktif ettikten sonra Neverwinter’e geçiyorsunuz ve burada da hesabını aktif ediyorsunuz, ardından oyunu indirip giriş yapmanız gerekiyor, oyuna giriş yaptıktan sonra monitör kalibrasyonu yapmanız gerekiyor, bu işlemi de bitirdikten sonra karakteriniz oluşturabilirsiniz.

Karakter oluşturmak için “Yeni karakter” seçeneğine tıklamanız ve ardından “Parça seç” penceresi açılıyor, karakteriniz hangi sunucuda oynayacağınızı buradan belirliyoruz, şu an 3 farklı sunucu bulunuyor bunlar “Beholder“, “Mindflayer” ve “Dragon” ben isminden dolayı Dragon’u seçtim ve daha öncede sizinle paylaştığımız Neverwinter’ın Türkçe dublaj fragmanı izliyoruz.

Hemen ardından ırk seçme ekranına karşımıza geliyor, ırk seçme ekranı gelir gelmez ilk tepkim Adamlar yapmış ya oldu, çok gelişmiş bir Karakter oluşturma alanı mevcut, 6 farklı ilerleme ile kendi karakterinizi oluşturuyorsunuz, bunlar sırasıyla şu şekilde

 1. Irk Seçimi
 2. Sınıf seçimi
 3. Kabiliyet Puanı
 4. Görünüm
 5. Öz geçmiş
 6. Genel Bakış

İlk olarak Irk Seçiminden başlayalım

9 farklı ırk ve 2 farklı cinsiyet seçeneği ile 18 farklı karakter yaratılmış olması gayet güzel, bu ırk sınıfları “Yarı Ork“, “İnsan“, “Yarı Elf“, “Elf“, “Yüksek Elf“, “Drow“, “Cüce“, “Buçuklu“, ve “Tiefling” oluyor, ekrandan ırkı seçtikten sona ekranın altında bulunan cinsiyet tercihini de değiştirmeniz mümkün.

Irk-ve-Karakter-Seçim-Ekranı

Bu 9 farklı ırkın her birinin farklı farklı özelikleri ve hikayeleri bulunuyor, özelliklerini teker teker inceleyecek olursak aşağıdaki gibi bir liste oluyşuyor.

 1. Yarı Ork – Hiddetli saldırı – Kabiliyet puanları – Ani hücüm
 2. İnsan – Çok Yönlü savunma – Kabiliyet puanları – Kahramanca çaba
 3. Yarı Elf – Heveskar – Kabiliyet puanları – Başarı mahareti
 4. Elf – Elf isabetliliği – Kabiliyet puanları – Vahşi adım
 5. Yüksek Elf – İç huzur – Ability scores – Güneş elfi zerafeti
 6. Drow – Kara ateş – Kabiliyet puanları – Trans
 7. Cüce – Toprağını savun – Kabiliyet puanları – Dökme demir
 8. Buçuklu – Atik tepki – Kabiliyet puanları – Kalın
 9. Tiefling – Kan avı – Kabiliyet Puanları – Cehennem gazzabı

Bu tür oyunlarda genelde female yani kadın karakter tercih ederim ancak Neverwinter için bu söz konusu olmadı, Tiefling ve Yüksek Elf oyunda hoşuma giden karakterler oldu, ben Tiefling’i seçtim ve Devam et dedim.

Sizde 2. sayfaya geçerek devam edebilirsiniz.

Oyun Haberleri
1 2 3 4Sonraki sayfa
Etiketler
Daha Fazla Göster

Murat Dinc

Bozuktus.com, sistemgereksinimleri.net, klavyer.com sitelerinin kurucusu, muratdinc.com'da kişisel blog yazarı, codex.muratdinc.com coder, seo.muratdinc.com'da SEO uzmanı.

İlgili Makaleler

7 Yorum

 1. Güzel bir rehber olmuş ellerizine sağlık. Steam’de gördüm hoşuma gitti bayağı merak etmiştim teşekkürler :)

  1. Güzel bir rehber olmuş ellerinize sağlık. Steam’de gördüm hoşuma gitti bayağı merak etmiştim teşekkürler :)

 2. Oldukça güzel ve akıcı bir yazı olmuş. Oyunun ismindende anlaşıldığı kadarıyla birçok oyunda olduğu gibi güzel ve barışsal bir dünya için savaşanlar. Bilgiler için teşekkürler :)

 3. Gerçektende cok güzel bir anlatım olmuş ilk baştada söglediğiniz gibi bu oyun için anıtım rehberi olacak kapasitede hatta ilerisinde :)

 4. Değerli bir rehber olmuş teşekkürler Klavyer. Oyunu baştan son kavrayabiliriz bu rehber ile.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı