İncelemeYayın akışı

Samsung Galaxy MEGA inceleme

samsung-galaxy-mega

Samsung Galaxy MEGA  ‘nın tüm özelliklerini inceledik

 

Samsung Galaxy MEGA, Samsung ‘un şimdiye kadar çıkardığı en büyük telefon olma özelliğine sahip. Öyle ki Samsung Galaxy Note 2 ‘den dahi büyük bir telefon. Tasarım olarak Samsung ‘un diğer modelleri ile karşılaştırmak istersek Mega ‘nın Samsung Galaxy S4 ‘ün tasarımı ile hemen hemen aynı olduğunu görüyoruz. Hatta aralarında sadece boyut farkı var diyebiliriz.

 

Boyu 16.7 cm, eni 8.8 cm, kalınlığı ise 0.8 cm olan bu telefon aslında elde rahat bir şekilde tutulabildiğini söyleyemeyiz. Fakat cihazın bu büyük boyutlarına rağmen ağırlığı oldukça düşük kalıyor. Sadece 199 gr olan bu telefon için oldukça hafif.

 

6.3 inç 720p HD ekrana sahip olan bu telefonda 233 ppı bulunuyor.  64 Gb microSD card girişi bulunuyor. Bunların dışında Galaxy S4 ‘deki birçok özellik bu telefonda da bulunuyor.

 

Samsung-Galaxy-Mega-inceleme

 

9 MP ‘lik bir ön kamera ve 8 MP ‘lik bir arka kamerası var. Bu kamera 1080p 30 fps  video çekebiliyor. 1.7 gHZ dual core snapdragon 400 işlemci sayesinde oldukça hızlı çalışıyor.

 

3200 miliamper bataryası ise bizlere uzun ömürlü bir şarj sağlıyor. Samsung ‘un en yüksek bataryaya sahip telefonu olarak karşımıza çıkan Mega, bunu büyük ekranına borçlu diyebiliriz. Fakat buna rağmen Galaxy Note 2 3g hızında 16 saatlik konuşma süresi sunarken Mega bu hıza sadece 10 saatlik bir konuşma süresi veriyor. Yani yaklaşık %40 daha az konuşmuş oluyoruz.

Samsung-Galaxy-Mega-boyutu

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı