BilgisayarDonanımİnceleme

MSI Lightning Ge Force GTX 770 incelememesi

Bu yazımızda MSI Lightning incelememesi yapacağız, Lightning bünyesinde Nvidia GeForce GTX 770 barındırıyor.

MSI Lightning Ge Force GTX 770 incelememesi

Bu ayki bir başka ürün incelememiz, geçmişteki ürünleri ile gönlümüze taht kuran MSI’ ın Nvidia destekli ekran kartı GeForce GTX 770. Oyun piyasasında Asus ve Gigabyte gibi güçlü rakiplerle rekabet eden firma, gerek görsel  gerekse performans olarak bu pazarda her zaman bende varım diyor.

MSI Lightning Ge Force GTX 770 incelememesi 3

 

Siyah – sarı tasarımı geçen ay incelemiş olduğumuz MPower anakartında da kullanan MSI, modellerinde bir tasarım bütünlüğü hedefliyor.  TwinFrozr IV destekli kart, soğutma ve tasarım konusunda oldukça başarılı. Kart ağır yük altında 70 derece sıcaklık ve 35 dbA ses ile oldukça huzurlu ve kullanıcı dostu.

 

28 Nm teknolojisi ile üretilen GK 104 tabanlı kart, 1536 shader birimine ve  32 ROP ünitesine sahip. 2 GB GDDR 5 bellekde cabası. Arka panelde  2 adet DVI, 1 adet HDMI, 1 adet Display Port çıkış mevcut.

MSI LIGHTNING GeForce GTX 770
MSI’ ın yeni nesil anakartlarında da görmüş olduğumuz Military Class III bileşenleri ekran kartlarında da mevcut. Ve ekstra olarak MSI’ ın GPU Reactor adını verdiği bir devre mevcut.  Peki ne yapar bu devre ? Overclock ile uğraşanlar için dengeli güç dağılımı ve stabilite. AMD Radeon HD 7990 ekran kartında bahsetmiş olduğum yoğun güç tüketimi bu kartımızda da mevcut. 600 W ve üzeri güç kaynağı tavsiye ediyoruz.  Performans olarak piyasadaki üst düzey kartlardan hiç bir eksiği bulunmuyor.

 

MSI Lightning Ge Force GTX 770 incelememesi

Gelelim fasülyenin faydalarına =) Kesinlike tavsiye edeceğim bu kart maddi olarak biraz sarsıcı durumda. Maddi durumu iyi olan okuyucularımız için MSI MPower anakart ile hem görsel hem performans olarak üst düzey bir sistem kurabilirsiniz. Kartın piyasa fiyatı ise 1239 TL. (KDV dahil.)

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı