Donanımİnceleme

AMD RADEON HD 7990 incelemesi

Bu yazımız da son zamanlarda çok konuşulan AMD RADEON HD 7990 ekran kartının kısa bir incelemesini yaptık.

AMD RADEON HD 7990 incelemesi

 

Bugünki incelememiz sistemleri düşük olanlarda sinir, stres ve kıskançlık yaratacak cinsten. An itibari ile dünyanın en güçlü ekran kartı olarak rahatça gösterebileceğimiz AMD Radeon HD 7990, sistemleri coşturacak türden bir ekran kartı.

 

Son zamanlarda böyle bir ekran kartı görmemiştik doğrusu. AMD hem boyut hem de performans olarak sınırları çok zorlamış. Bu karta sahip olmak isteyenlerin kendilerine birde full-tower kasa almaları gerekecek. Çünkü piyasadaki bir çok kasa bu karta ufak geliyor.

AMD RADEON HD 7990

Bu kadar güzelliğin olduğu bir kartta elbetki bir eksi olacaktır. Buda aşırı güç tüketimi. 375 W güç tüketimi bu kartı tam bir enerji canavarı yapıyor. Kasanın yanına birde power supply eklemeniz gerekecek.

 

Olağanüstü performans ve güç tüketimi eşittir sıcaklık. Fakat AMD kartın üzerindeki 3 Adet büyük fan ile bu sorunu da çözmüş. Üründe 2 adet Tahiti XT grafik yongası, 2 x 3Gb Gddr 5 bellek, 2 x 384 bit bellek veriyolu, 2 x 2048 paralel işlemci, 64 POR birimi, 256 doku ünitesi bulunuyor. Crossfire ve PCI Express 3 desteği olmazsa olmazlardan. Arka panelde 4 adet mini Display Port ve 1 adet DVI çıkış mevcut.

AMD RADEON HD 7990 incelemesi

Performans olarak Benchmark 4.0 ve 3DMark 11 v.1.0.3 testlerinde gayet başarılı bu kart ile bize sadece kalan saatlerce sorunsuz oyun oynamanın tadını çıkarmak kalıyor.

 

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı