İnceleme

World of Warcraft efsanesi

Bu yazımızda sizlere World of Warcraft ‘ın öyküsünü anlatıyoruz

World-Of-Warcraft-Mists-Of-Pandaria

World of Warcraft

Burning Legionun istilasının yada başka bir deyişle son Warcraft oyunun üzerinden 4 yıl geçmiş, Horde ve Alliance ‘ın birbirleri ile savaştıkları günler artık gerilerde kalmıştı. Fakat büyük kötülük yenilmiş olmasına rağmen Azeroth ‘u yeni kötü güçler tehdit etmeye başlamıştı. Bir yandan Dark Iron Dwarflar, bir yandan da halen daha tam olarak yenilmeyen Scourge ‘lar ve de kötü Ejderhalara karşı savaşlar başlamıştı. İnsan formuna dönüşen ejderha Onyxia, insanların ana şehri olan Stormwind ‘in en yüksek mevkilerine kadar sızmış, Deadwing ‘in yer altına inmesini fırsat bilip Azeroth ‘un yeni hakimi olmaya çalışıyordu. Blackrock ‘ın derinliklerinde bulunan ateş lordu Ragnaros ‘ta aynı idealin peşindeydi. Artık ne Stormwind ne de Orgrimmar sakinleri rahat uyuyabiliyorlardı. İnsanlar, Taurenler, Orclar, Troller, Gnomlar, Night Elf ‘ler, Dwarflar ve Undead ‘ler eşliğinde yeni bir macera başlıyordu.

 

Dünyanın en iyi online oyunu olarak gösterilen World of Warcraft efsanesi muhteşem sinematik ile başlıyor
Dünyanın en iyi online oyunu olarak gösterilen World of Warcraft efsanesi muhteşem sinematik ile başlıyor

 

2004 yılında çıkan World of Warcraft ile Blizzard oyun severleri böyle bir ortamın içerisine atıyor. Keşfedecek yeni topraklar, yapılması gereken binlerce görev, oyuncuları her geçen gün bu oyuna daha çok bağlamaya başladı. İlk olarak Onixia ile mücadeleye girişildi. Ateş lordu Ragnaros ise Onixia ‘ya göre daha dişli bir rakipti. Ama ne kadar zorlu olurlarsa olsunlar iki boss ‘da WOW oyuncularına yenik düştüler. Fakat Azeroth ‘u ele geçirmek isteyen daha binlerce düşman vardı. Onixia ve Ragnaros ‘un düşüşünü gören kudretli ejderha Neferian Blackwind Lair ‘de kendisini gösterdi. Oyuncular tarafından BWl yolunda Neferian için yapılan taktiksel konuşmaların haddi hesabı yoktu. Çünkü bu boss diğerlerine göre biraz daha taktiksel saldırı gerektiriyordu. Fakat oldukça zorlu olan bu ejderha ‘da arkadaşları gibi aynı kaderi paylaştı.

Oyun Haberleri
1 2 3 4 5 6Sonraki sayfa
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı