Sosyal Medya Haberleri

Facebook ‘a tercüme özelliği geliyor

Facebook reklamsız paralı üyelik gelecek

Google ‘dan sonra internetin en büyük sitesi olarak gösterilen facebook Jibbigo uygulamasını satın alarak sesli tercüme özelliğini  getiriyor.

Sosyal ağlar içerisinde en büyüğü olan facebook üye sayısının 1.5 milyonu aştığı şu günlerde siteye yeni tercüme özelliği geliyor.

Bildiğimiz gibi facebook tüm dünya üzerinde yüzlerce ülkenin aynı yerde haberleştiği bir sosyal ağ. Durum böyle olunca da ortaya bir çevirmen özelliği gereksinimi doğuyor. Facebook ‘da bu durumu fark etmiş olmalı ki bizler için bir tercüme özelliği geliştiriyor.

google-Jibbigo-uygulamasini-satin-aldi

Jibbigo şirketini satın alan facebook bu projesini satın aldığı bu yeni şirketi kullanarak hayata geçirmeyi düşünüyor. Mobil cihazlar için geliştirilen bir uygulama olan Jibbigo ister online olarak isterseniz internet bağlantınız olmadan sizler için sesli tercüme yapabiliyor. En az 25 dil destekleyen bu uygulama Mobile Technologies şirketi tarafından yapıldı. Çok kısa bir zaman dilimi içerisinde büyük ilgi gören uygulama şu anda en çok kullanılan tercüme uygulaması olarak gösteriliyor. 

Facebook ise uygulamayı satın alarak site üzerinden başkaları ile konuşabildiğimiz messenger içerisine yerleştirecek. Böylece dil sınırlarını ortadan kaldıran facebook tam bir global sosyal medya oluyor diyebiliriz.

Yeni uygulamanın hangi fiyat üzerinden alındığı bilinmese de ucuz olmadığı ortada. Çünkü son zamanlarda yükselişe geçen uygulama oldukça popüler olmuştu. Bu uygulamayı almanın facebook için epey bir maliyetli olduğunu söyleyebiliriz.

Oyun Haberleri
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı