Yayın akışı

Wii U satışları kötü gitmeye devam ediyor

nintendo-wii-u

Geçtiğimiz günlerde Wii U ‘nun yeterli satışı yapamadığı hakkında bir haber yayınlamıştık. Satışları düzelmeyen oyun konsolu için Nintendo ‘dan gelen açıklamalar oldukça ilgi çekici.

Nintendo ‘nun Kasım ayında çıkan yeni oyun konsolu Wii U ‘nun başarısız satışları için firma tüm zararın yeni konsollarından kaynaklandığın açıkladı. Toplamda 387 milyon dolar zarara giren firma için gelecek günler pekte parlak gözükmüyor.

Hatırlarsanız Konsolun satış oranlarının artması için fiyat üzerinde yüzde 25 gibi büyük bir indirim yapılmıştı. Bunun yanında  Super Mario ve  Zelda: Wind Waker oyunlarını çıkararak kurtarma girişimleri devam etmişti. Fakat bu indirim bile satışlar ve yeni oyunlar bile satışları artıramamış ve hayal kırıklığı devam etmişti.

Wii U için Nintendo ‘nun şimdiye kadarki geniş çaplı ikinci başarısızlığı sayılıyor. ilk olarak ise GameCube konsolunu gösterebiliriz.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı