Sosyal Medya Haberleri

İnternet kafelere kimlik kontrolü geliyor

Digital StillCamera

Ülkemizde internet kullanıcıları için yeni yaş sınırlamaları geliyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının uygulamaya koyduğu bu yeni düzenleme ile artık sitelere çeşitli yaş sınırlama işaretleri koyarak hangi sitenin hangi yaş grubu için olduğunu belirleniyor. Televizyon programlarında gördüğümüz bu uygulama artık internet üzerinde de bulunacak.

Yeni uygulama internet kafeleri de kapsıyor.  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının en son yaptığı araştırmada Türkiye de tüm illerde yaklaşık 22 bin internet kafe faal olarak bulunduğu tespit edildi. Yeni uygulama ile birlikte artık internet kafeye gelen kişilerin yanlarında kimlik bulundurmaları mecburi olacak.  Böylece  yaş kontrolü yapılan çocuklar kendi yaş grubuna uygun oyunlara ve sitelere girebilecekler. Kimliksiz kişiler internet kafeye giremeyecekler.

Kafeler de her bir oyun için bir yaş sınırlaması olacak. Daha çok şiddet içeren FPS türü oyunlar için +18 yaş sınırlaması gelebileceği konuşuluyor.

Amerika ve Avrupa da kullanılan bu uygulama ülkemizde ne kadar etkili bir şekilde kullanılır tartışılır …

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı