Yayın akışı

Nintendo Wii U kötü bir başlangıç yaptı

 nintendo-wii-u

Geçtiğimiz günlerde Nintendo ‘nun yaptığı habere göre yeni oyun konsolları Wii U ‘nun piyasada kötü bir başlangıç yaptığı açıklandı. Geçtiğimiz 3 ay boyunca tüm dünyada sadece 160.000 adet satabilen konsol oyuncular tarafından çok fazla ilgi görmüyor.

Bunun en büyük nedenlerinden birisi konsol için çok fazla oyunun piyasaya sürülmemesi sebebi ile oyun yelpazesinin çok dar olması. Bu nedenle Wii U için bu yıl içerisinde yeni oyunlar çıkarılacağı duyuruldu.

Yılbaşında çıkması beklenen yeni oyunlar içerisinde Super Mario ve  Zelda: Wind Waker olacak. Ayrıca bu oyunlar ile birlikte konsolun fiyatının düşürülerek bu kötü başlangıcın düzeltilebilineceğine inanılıyor.

Nintendo Wii ilk çıktığı zamanda aynı zaman aralıklarında 210.00 adet satmıştı fakat şu anda bu satışlar 100 milyon adedi geçmiş bulunuyor. Bunun yanında  eski konsol için 873 milyon oyun bulunuyor.

Bu 3 aylık zaman diliminde Nintendo firması toplamda 8.6 milyar yen kazanmış durumda. Bu kazancın büyük çoğunluğu Nintendo 3DS ‘den geliyor. 1.4 milyon 3DS ve 11 milyon 3DS oyunu satıldığı biliniyor. Toplamda ise 32.5 3DS ve 106 milyon 3DS oyunu satılmış durumda.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı