Yayın akışı

Microsoft akıl almaz bir hata yaptı

Microsoft-logo

Torrentfreak sitesinde yayınlanan habere göre geçtiğimiz günlerde Microsoft akıl almaz bir hata yaptı.

Pek çok firma google üzerinden korsan linklerin kaldırılmasını talep ederek onlardan kurtulmayı amaçlar. Fakat Microsoft geçtiğimiz hafta bir hata yaparak kendi sitelerinin (www.microsoft.com)  google üzerinden kaldırılmasını istedi.

LeakID isimli Microsoft alt şirketinin yaptığı bu hata herkesi şaşırttı. Dijital Milenyum Telif Hakkı Yasasını kullanıp kendi sitelerini kaldırmaya çalışan firma neyse ki google ‘ın bu hatayı fark etmesi ile microsoft.com ‘un silinmesinden kurtuldu.

Bunun dışında geçtiğimiz sene buna benzer bazı olaylar zaten yaşanmıştı. Microsoft otomatik  yazılımı CNN, BBC ve bunun gibi büyük pek çok şirketin sitelerinin Windows  8 beta sürümünü yasal olmayan bir şekilde yayınladığı gerekçesi ile google üzerinden kaldırılmasını talep etmişti.

Google bu olay üzerine bir açıklama yaptı. Yapılan açıklama bu olayın normal olduğunu, kendilerine sadece bu yıl 100 milyonun üzerinde site linkinin silinmesi isteği geldiği yöndeydi.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı