İnceleme

MSI Z87 Mpower Anakart İncelemesi

MSI-Z87-MPowerHem görünüşü hem de özellikleri ile heyecan verici bir anakart olarak piyasaya giriyor.  Kartın mükemmel  görüntüsü kutu tasarımında itibaren gözümüze çarpıyor. Özellikle oyun severler ve kasa modifikasyona önem veren kullanıcılar için tasarlanan kart sarı ve siyah rengim muhteşem uyumunu da bizlere yansıtıyor. Tüm anakartlarında olduğu gibi MSI bu kartında derli toplu anakart uygulamasından ödün vermemiş.

Kullanıcıların sistemlerinden en verimli şekilde faydalanmalarını amaçlayan MSI Z87 MPower yüksek performans bileşenlerinde oluşan Z87 MPower, Hi-C Cap, SFC ve Solid CAPs bileşenleri ile bilgisayarınızı en zorlu koşuıllarda stabil çalışmasına imkan sağlıyor. Super Ferrite Choke (SFC) ile zenginleştirilmiş olan Z87 MPower, böylece düşük ısıda çalışırken yüzde 30 daha yüksek akım kapasitesi ile güç verimliliğinde yüzde 20 daha fazla iyileştirme sunarak, hız aşırtma uygulamalarına destekte bulunmasıyla da iddialı olduğunu gösteriyor.

msi_z87_mpowerMSI Z87 Mpower’ da gözümüze çarpan bir diğer konu ısı. Termal tasarımı ile en zor koşullarda bile en yüksek soğutma sunuluyor. Kartın tasarımı işlemci çevresinde geniş bir alan bırakılarak hava akımı senaryoları düşünülerek tasarlanmış. Ayrıca kartın üzerinde yine ASUS ROG anakartlardan yabancı olmadığımız akıllı butonlar mevcut. Clear CMOS, Easy Button 3, Direct OC ile saat değerlerini gerçek zamanlı  ayarlayabilmeniz mümkün. Ayrıca OC Genie 4 butonu ile otomatik olarak hız aşırtma seçeneği bulunuyor. MSI anakartları piyasada çok tutulan bir marka yapan bir diğer konu ise donanım desteğiyle birlikte kullanıcı dostu kullanışlı arayüzlere sahip yazılımlar sunması. . Intel Extreme Tuning aracı, MSI Command Center LITE ve RAMDISK bunlardan bazıları.

Nvidia SLI veya AMD Crossfire sistemlere uygun olarak tasarlanan Z87 MPower, hız aşırtmalarla 3000 MHz’e kadar bellek kullanımını destekliyor. Toplamda 64 GB’a kadar DDR3 bellek takviyesi yapabilmenize olanak tanıyan Z87 MPower, 4’üncü nesil Intel Core ve Pentium işlemcileriyle birlikte LGA1150 soketli Celeron’lar için de uygun. Bağlantıları arasında arka kısımda 6 adet USB 3.0 ve 2 adet de USB 2.0 arabirimi bulunduran Z87 MPower, HDMI ve diğer standart birimlere de bu kısımda yer veriyor. Ayrıca Z87 MPower’ın Wi-Fi ve Bluetooth kablosuz bağlantı desteği sunduğunu da söyleyelim.

MSI_Z87_MPOWER (2)

Oyun Haberleri
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı