Sosyal Medya Haberleri

Google çeyrek yılda 14.11 milyar dolar kazandı

Google Chrome

Google ilk kurulduğunda hepimizin bildiği gibi yalnızca bir arama motoruydu. İnternette aratılan her kelime google üzerinden kullanılmaya başlayınca site inanılmaz bir hızla büyüdü ve bir yazılım firması oldu. Bir şirket olmayı başaran google daha sonra karşımıza Android telefonunu ve Chrome internet tarayıcısı gibi pek çok teknolojik yeniliği karşımıza çıkardı. Ayrıca çok yakın bir  zaman içerisinde yeni Google Glass cihazını piyasaya sürmesi bekleniyor.

google-glass-teknoloji

Google büyümeye devam ederken bu yılın ikinci çeyreğinde kazandıkları toplam gelirleri açıkladı. Yapılan açıklamaya göre bu gelir 14.11 milyar dolar olduğu ve geçen yıla göre yüzde 19 artış yaşadıkları tespit edildi.

ABD’de en çok kazanan şirket ünvanını alan Google’ın şu andaki toplam bütçesi 54.4 milyar dolar. Kazanılan bu bütçenin hemen hemen yüzde ellisi ABD üzerinden elde edildi. İkinci sırada ise 1.32 milyar dolar ile İngiltere bulunuyor.

Oyun Haberleri
1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı