Yayın akışı

League of Legends Türkiye Büyük Finali yaklaşıyor

League of Legends Türkiye Final

27 Temmuz’da Maçka Küçük Çiftlik Park’ta yapılacak olan League of Legends Türkiye finalinin yaklaştığı şu günlerde heyecanımız artmaya devam ediyor.

Büyük finalin ana konuları dün akşam Sofa Otel’de yapılan toplantıda konuşuldu. Konuşma yapan kişiler arasında Riot Games Türkiye Ülke Müdürü olan Hasan Çolakoğlu ve Avea Bireysel Segment Yönetimi Direktörü Zeynep Manço gibi büyük isimler vardı.

Konuşmanın genel konusu oyuncu cezalandırma sisteminin geliştirilmesiydi. Daha önceden Tribunal sistem kullanılan oyunda oyuncular sistemin yetersizliğinden şikayet etmiş ve turnuvada da aynı sistemin kullanıp kullanılmayacağı tartışma konusu olmuştu. Cezalandırma sisteminin geliştirilerek turnuvada daha etkili bir yöntem kullanılacağını duyuran Riot Games bizleri sevindirdi. Fakat burada oyunculara da önemli görevler düşüyor.  Chat Ban sistemine yakalanmamak için kötü veya aşağılayıcı sözlerden kaçınmak gerekiyor.

Hasan Çolakoğlu’nun yaptığı açıklama şu şekildeydi; ”Geçtiğimiz 5 sene içerisinde dünyada e-spor oldukça büyümüş ve oyuncular bu alana daha çok ilgi göstermeye başlamıştır. Ülkemizde de e-spor‘un gerçek değerinin anlaşılmaya başlaması ile ilgi ve talep arttı. Bu nedenle internet üzerinde League of Legends sezon maçları normal TV programlarından neredeyse daha çok izlenmeye başlandı. Türkiyede şimdiye kadarki en büyük e-spor finali yapılacak ve bu beni gerçekten heyecanlandırıyor. En büyük diyorum çünkü bu etkinliğe 5000’den fazla kişi konuk olacak”.

Aşağıdaki resimde final eşleşme tablosunu görüyoruz;

League-of-Legends-Turkiye-Finali-eslesme-tablosu

 

 

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı