Yayın akışı

LoL kavgasına 8 yıl hapis!

Geçtiğimiz Şubat ayında gerçekleşen olayda Justin CarterLeague of Legends‘te sevmediği bir oyuncu hakkında Facebook üzerinden “deli” olduğunu belirtmesi üzerine bir takım olaylar gelişti.

Hakkında deli diye sorum yapılan Carter‘da boş durmayarak tepkilere yol açacak yorumlara imza attı. Carter Facebook üzerinde verdiği cevaplarda önce  “Evet öyle, kafam gerçekten çok karışık, bir okul dolusu çocuğu vurup hala atmakta olan kalplerini yiyeceğim.” şeklinde yorum yapması ortalığı karıştırdı. bunun hemen üzerine bir takım yorum daha yapan Carter “yüksek sesle gülüyorum” ve sadece şaka anlamında kullanılan LOL ve JK kısaltmalarını da kullandı.

Durumdan rahatsız olan Kanadalı bir kadın tarafından polise şikayet edilen Carter, geçtiğimiz mart ayından beri hapiste tutuluyor.

LoL

Hapiste tutulma sebebi olarak Carter’ın yaptığı yorumun ciddiye alınması ve terörist bir tehdit oluşturması nedeniyle hapiste bulunuyor. 18 yaşındaki Carter’ın ilk duruşması bu gün olacak ve Carter 8 yıl hepis istemiyle yargılanacak.

Siz siz olun Carter’ın yaptığı gibi, “Bir okul dolusu çocuğu vurup hala atmakta olan kalplerini yiyeceğim.” şeklinde yorumlar yapmayın!

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Murat Dinc

Bozuktus.com, sistemgereksinimleri.net, klavyer.com sitelerinin kurucusu, muratdinc.com'da kişisel blog yazarı, codex.muratdinc.com coder, seo.muratdinc.com'da SEO uzmanı.

İlgili Makaleler

9 Yorum

  1. LOL Türkiye server ları çok kötü durumda, her oyunda küfürler havada uçuşuyor ama kimsenin taktığı yok. Şikayet etsen oyun için şikayet mi olur diye seni hapse atarlar

  2. Yorumu yapan kişiye muhtemelen ‘Uyarı’ olsun diye öyle bir yaptırımda bulunulmuştur. Çünkü avrupa özellikle bu tarz ‘tehtid’ unsurlarına karşı çok tedbirli. Ayrıca böyle bir yorum yapan kişinin psikolojisi ne kadar normaldir tartışılır.

    1. Evet özelikle Amerika’da sıkça lise ve üniversitelerde bu gibi silahlı eylemler sık sık oluyor… bu nedenle insanlar böyle konularda hassas davranıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı