Yayın akışı

Diablo 3’te banlanan oyuncu sayısı artıyor

diablo-3-tyrael

Diablo 3 hile yapan oyunculara karşı oldukça tedbirli davranıyor ve ağır cezalar veriyor. Geçtiğimiz hafta hile ve üçüncü parti yazılım kullanmaktan dolayı pek çok insan banlanmıştı ve bu haftada devam ediyor.

Bunların üzerine  Blizzard Battle.net üzerinden yaptıkları açıklamada ban sebeplerini ayrıntılı bir şekilde yazdı. İşte o yazı;

”Diablo 3 çıktığından bu yana bir yıl içerisinde oyuncuların hile kullanmalarından dolayı pek çok banlama faaliyetinde bulunmuştuk. Bunu yakın bir zamanda tekrar gerçekleştirdik. Bu gerçekleştirdiğimiz faaliyetleri duyurmuyoruz fakat hile yapan oyuncuları sürekli takip ederek yakalıyoruz. Böylece oyunumuzun bir bütün olmasını sağlıyor, oyuncu kalitesini arttırmaya çalışıyoruz. Oyun içerisinde hack veya bot gibi üçüncü parti yazılımların kullanılması yasaktır ve bu programları kullanan kişiler için gerekli işlemler yapılacaktır. Bu tarz programlar oyun mekaniklerini kendi lehine çevirerek başka oyunculara karşı oyun içerisinde daha avantajlı olmanızı sağlamaktadır. Bu oyuncular arasındaki adaleti bozmaktadır ve cezası bandır. Bunun dışında şu koşulları sağlayan üçüncü parti programlarda gene aynı cezayı alacaktır;

  • Oyuncuların göremedikleri Diablo 3 hakkında özel bilgilere sızabilen programlar
  • Oyun dosyalarını değiştirebilen yada transfer yapabilen programlar
  • Oyunda izin verilmeyen bazı bölgelere ulaşabilen programlar
  • Battle.net ile hesap etkileşimini değiştirebilen programlar”

Göründüğü üzere Blizzard kendi kurallarını koymuş ve bunlardan taviz vermeyeceğini biliyoruz. Pekala bunlara uyalım, dikkat edelim fakat bu yazı yayınlanmadan önce banlanan oyuncular acaba hesaplarına tekrar sahip olabilecekler mi?

diablo-3-ban

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı