Yayın akışı

4.45 güncellemesi yüzünden PS3 arızası yaşayanlara çare geldi

Geçen hafta Sony PS3 için bir güncelleme (4.45) yayınlamıştı, fakat bu güncelleme cihazların bozulmasına sebebiyet veriyordu. Hemen ardından Sony bu hatasını telafi ederek yeni bir güncelleme yayınladı, (4.46) ve sorunlu PS3’leri düzeltti. Fakat bazı cihazlar tamamen donarak açılamaz hale gelmişti. Sony bunun içinde bizlere cihazı tamir edebilmemiz için farklı yöntemler sunuyor.

ps3

İşte o yöntemler;

İlk olarak Playstation açılmadığı için son düzeltme güncellemesi olan 4.46’yı bilgisayarınıza indirin. Bir flash belleğe PS3 adlı onun içine de  UPDATE adlı yeni klasör yapın. Bilgisayarınıza indirdiğiniz 4.46 patch ismi PS3UPDAT.PUP olacak. Bu dosyayı açtığınız klasörün içerisine atın ve flash belleğinizi PS3’e takın.

  1. PS3 kapalı. Güç düğmesi kırmızı gözüküyor. Düğmeye basılı tutuyoruz. Bip sesinden sonra elinizi çekmeyin. 
  2. 5 veya 6 saniye geçtikten sonra bir kez daha bir bip sesi duyacağız.
  3. Tekrar aradan geçen 5 veya 6 saniye sonunda bir bip sesi daha gelecek ve konsol kapanacaktır. Güç ışığımızın tekrardan kırmızıya dönmesi lazım.
  4. Düğmeden elimizi çekiyoruz.
  5. Tekrar düğmeye basmaya başlıyoruz. Bu sefer ilk iki bip sesinden sonra üçüncü bip sesi yerine çift bip sesi gelecek. Bu olduğu zaman düğmeyi bırakıyoruz.
  6. Böylece konsolun güvenli moduna girdik. Çıkan mesajda dualshock’ı usb’ye bağlamamız ve PS tuşuna basmamız istenecek. Bizde bunu aynen yapıyoruz.
  7. Daha sonra sırasıyla sistem güncellemesi ve USB ile güncellemeye giriyoruz.
  8. Böylece konsola son güncellemeyi yükleyerek düzgün çalışmasını sağlıyoruz.
Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı