Yayın akışı

CryENGINE 3 Teknolojisi Xbox One İçin Kullanılıyor

cryengine3-xbox-one-icin-kullanılacak

Crytek’in yeni teknolojisi CryENGINE 3, Microsoft’un yeni oyun konsolu Xbox One için yeni yazılımlar geliştireceklerini ve bunun temellerini attıklarını belirtti. Xbox One’nın yazılım ve araç resmi lisanslı sağlayıcısı Crytek yeni platformu desteklerken aynı zamanda CryENGINE 3 lisansına sahip olan kullanıcılara yeni platformda kendi oyunlarını geliştirebilecekleri ortamı hazırlayacaklar. Crytek’in Global İş Geliştirme Direktörü Carl Jones tarafından yapılan açıklama şu şekilde ‘’İki yıl önce CryENGINE 3’ün yeni nesil konsollar için hazır olduğunu duyduk. Ve şimdide bunun doğru olduğunu görebiliyoruz. Oyun firmaları yeni nesil konsollardan Xbox One’a yeni oyunlar yaptığı sürece bizim sağlayacağımız destek, CryENGINE 3 kullanıcılarının her zaman bir adım önde olmalarını sağlayacak.’’

Bu yeni teknoloji dünyanın her yerindeki lisans sahipleri tarafından satış rekorları kıracak hatta büyük oyun firmalarının yaptıkları ünlü oyunlarda bile kullanılabilecek. Ayrıca mükemmel grafikleri ile ödül alan oyunların sisteminin ve araçlarının aynı anda sunulduğu ilk oyun geliştirme çözümü olması bekleniyor.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı