Sosyal Medya Haberleri

Facebook’tan şok haber!

facebook-tarih-oluyor

Geçtiğimiz günlerde Facebook’tan inanılmaz bir haber geldi. Yaklaşık 7 milyon kişinin hesabına sahip site kullanıcılarının özel bilgilerini koruyamadıklarını açıkladı.  Siz telefon numaranızı veya e-mail adresinizi kapalı olarak ayarlasanız bile isteyen birisinin sizin bilgilerinize ulaşabildiği açığa çıktı.

Yapılan arkadaş önerileri sisteminde büyük bir açık bulunuyor. Bir kişi arkadaşı olmayan birinin bilgilerini indirerek kolaylıkla istediği hesaba erişebiliyor. Bu durumda hiçbir hesabın güvende olmadığını anlıyoruz. Kullanıcıların çoğu hesaplarını sildi, bazıları ise yalnızca  özel bilgilerini silip Facebook üzerinde yayınlamamaya çalışıyor.

Bu durum nedeniyle bir özür mektubu yazan site sahipleri, kullanıcılarını geri kazanmaya çalışıyor. Facebook’un bu durumu nasıl telafi edebileceği bilinmiyor çünkü daha önceden de bu tarz sistem açıkları yaşamış olan sitenin, zaten tam anlamı ile güvenli olmadığı biliniyordu.

İkinci sayfada yazılan özür metnini görebilirsiniz.

Oyun Haberleri
1 2Sonraki sayfa
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı