Yayın akışı

Asus 8 serisi yeni ana kartları tanıtıldı

 

asus-ana-kart

Biliyorsunuz ki Intelin yeni nesil core işlemcileri tanıtıldı ve bu işlemcilerin çıkması ile birlikte yeni bir ana kart ihtiyacı doğdu. Bunun için sizlere Asusun yeni 8 serisine ait 2 farklı ana kartları tanıtacağım.

Maximus 6 Extrem

En iddialı ürün olarak karşımıza Maximus 6 Extrem çıkıyor. Bu yeni ana kart birçok yeni özellik ile beraber geliyor. Bu ana kart serisinin temel amacı en üst seviye kullanıcıları hedeflemesi. Overclock için bire bir olan bu anakartlar sistemini zorlamak isteyen kullanıcılar için eşsiz diyebiliriz.

OverClock Panelasus-maximus-6-extreme-2

OverClock panel üzerinden pek çok farklı işlemi aynı anda yapabiliyoruz. İşlemcinin voltajını ayarlıyabiliyoruz yada hızını değiştirebiliyoruz. Ayrıca bu paneli istediğimiz şekilde değiştirip kendi kasamıza entegre edebiliyoruz. Üzerindeki giriş çıkışlar sayesinde istediğiimiz fanların giriş çıkışlarını sağlayabiliyoruz. Subzero Sence sayesinde ısıyı ayarlıyıp ölçebiliyoruz. Ekran kartımıza mod yapmak istediğimizde ekran kartının gerekli voltaj noktalarından kabloyu çekip bu paneli taktığımızda panel üzerinden ekran kartımızın ayarlarını değiştirip denetleyebiliyoruz.

Ayrıca kutu içerisinden çıkan ve anakartın üzerine takılan küçük bir modül sayesinde yeni nesil ssd ‘leri destekliyor. Böylece yeni nesil ssd’ leri bu anakartın üzerine takabiliyoruz.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı