Yayın akışı

PlayStation 4 vs Xbox One Mücadelesinin Galibi Şimdiden Belli Gibi

xbox-one-vs-playstation-4

E3 oyun fuarı ile birlikte yeni Sony ve Microsoft’un nesil konsolları PS4 ve Xbox One tanıtıldı. Bunun ardından hemen birbirleri ile karşılaştırılmaya ve hangi konsolun daha iyi olduğuna yönelik tartışılmaya başlandı. Bu tartışmalardan biriside hangi konsolun daha çok satacağı idi. Evet kasım ayında çıkması beklenen konsollar için bu mücadele daha konsollar piyasaya sürülmeden belli gibi diyebiliriz. Bu sonuca nereden vardık derseniz Amazon gibi online satış yapan büyük siteler üzerinden konsollar için verilen ön sipariş istatistikleri bu konu hakkında bizi aydınlatıyor.

Sony bu mücadelede Microsoft’a göre bir hayli önde görünüyor. Forbes muhabirlerinden birisi de bu haberi onayladı. Amazon ve GameStop sitelerinde PS4 için yapılan ön sipariş sayısı Xbox One için yapılanın tam olarak iki katı gözüküyor. Bunun için henüz resmi bir haber açıklanmasa da yapılan anketlerde ve site analistlerinin yorumlarında bunun doğru olduğunu görebiliyoruz. Her ne kadarda Microsoft uzun vadede biz daha karlı olacağız dese de kullanıcıların tercihlerinin değişmesi zor gibi görünüyor.  Sony bu habere tekrardan sevinecek gibi ..

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı