Foto Galeri

İşte Limbo’nun Tam Çözümü (Part-1)

LIMBO-tam-cozum

Evet bugün sizlere platform oyunu olan ve pek çok yerinde karmaşık bilmecelere sahip Limbo’nun tam çözümünün ilk kısmını yazıyorum.  Limbo karanlık bir ormanda oynanan 2 boyutlu bir oyun. Ufak bir çocukla oynadığımız oyun alışagelmiş platform oyunlarından biraz farklı diyebilirim.

İlk bölümde uyanan bir çocuğu kontrol etmeye başlıyoruz. Oyunda sadece ileri geri ve zıplama hareketleri ve birde aksiyon tuşu mevcut. Uyandıktan sonra sağ tarafa doğru ilerlemeye başlıyoruz. İlk bölüm daha çok bizi oyunun kontrollerine ve nasıl bir oyun olduğunu tanıtmaya yönelik bir bölüm olmuş. Zaten kısa bir süre sonra oyunun yön kavramlarının çok basit olduğunu ama belirli yerlerde gerekli hareketleri yapmadığınızda ileriye gidemeyeceğinizi keşfedeceksiniz.

Sağ tarafa doğru ilerlerken ağaç kütüğünden aşağı atlıyoruz ve ilerlemeye devam ediyoruz. Oyunda belirli yerler dışında sürekli olarak sağ tarafa doğru gidiliyor. Bu sebeple ”sağa ilerliyoruz” cümlesini sık sık duyacaksınız. Karşımıza bir kuyu geliyor. Üzerinden atlıyarak yolumuza devam ediyoruz. Eğer kuyuya düşerseniz ölüp tekrar baştan başlarsınız. Öldüğümüz zaman oyunda bölümün en başından değil belli bir geri mesafeden başlıyoruz. Kuyuyu geçtikten sonra tahta kutu göreceksiniz. Kutuyu geri çekerek üzerinden zıplayın. Sonra ip yardımıyla aşağı inin ve zeminin sol tarafından yere atlayın ve devam edin.

LIMBO-tam-cozum-part-1

Karanlık bir mağaradayız. Mağarada ileriye devam ettiğinizde bir göl ve gölün üzerinde bir kayık göreceksiniz. Kayığın üzerine zıpladığınızda sizi karşıya geçirecek. Karşıya geçtikten sonra ileride bir yükselti görüyoruz ve zıplayarak üzerine çıkamayacağımızı farkediyoruz. Bu yüzden kayığı o tarafa doğru sürükleyerek kayık üzerinden zıplayıp yükseltiye ulaşıyoruz. Çıktıktan sonra merdivenler yardımıyla tekrar yukarı çıkıyoruz. Sol tarafa atlayıp ipe tutunup yukarı tırmanmaya başlıyoruz. Yukarı çıktık. Sağa doğru ilerlerken yerde bir tuzak olduğunu fark ediyoruz. İki adet ayı kapanının üzerinden atlayarak geçilmiyor. Bu sebeple birini sol tarafa çekerek aralarında belirli bir mesafe bırakıyoruz. Böylece üzerlerinden atlıyarak yolumuza devam ediyoruz. Tekrar bir halat buluyoruz fakat yukarı tırmanılmıyor çünkü ipin ucunda bir ağırlık var. Sağ taraftaki az önce gördüğümüz tuzağın aynısını görüyoruz. Bunu ipin altına getirin ve ipe atlayın. Bu sayede ağırlıktan kurtulmuş olduk.

Oyun Haberleri
1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı