Mobil

Ucuz, Eğlenceli, Akıllı, İşte Lumia 520

nokia-lumia-520-wallpaper

Sizlere bugün Nokia’nın Lumia serisi telefonlarından Lumia 520’yi tanıtacağım.

Lumia 520 ilk başta fiyatıyla gözleri üzerine çekiyor. Yeni nesil bir akıllı telefon olmasına rağmen fiyatı diğer telefonlara göre oldukça ucuz. Windows 8 Phone işletim sistemine sahip telefonda HERE uygulaması (navigasyon), ve sınırsız müziğe  erişebileceğimiz müzik servisi bulunuyor.

Dört inç büyüklüğünde ve yüksek çözünürlükteki ekranı sayesinde artık resim çekmek yada video izlemek daha da eğlenceli hale gelmiş. Ayrıca mükemmel bir hassaslığa sahip dokunmatiği bu telefonu diğer akıllı telefonlardan ayıran önemli bir özellik. Hem dokunarak hemde tırnak ile çalışan bu ekran o kadar duyarlı ki elimizde eldiven olsa dahi bunu algılayıp hassasiyetinden ödün vermeden çalışabiliyor.

nokia-lumia-520-eldiven

5 megapiksel otofokus kamera bulunduran telefonda Sinemagraf özelliği sayesinde resimlerimize animasyonlar veya çeşitli hareketler ekleyip bunları sosyal ağ sitelerinde paylaşabiliyoruz. Akıllı Çekim ile grup resimleri çekerken en iyi kareyi yakalayabilir, Birden çok resim çektiğimizde ise en iyi yüz ifadesini tespit edebilir, istemediğimiz kişileri resimden çıkarabiliriz. Panaroma için özel olarak tasarlanmış olan panaroma lensi sayesinde çeşitli manzara fotoğraflarında inanılmaz geniş bir açı yakalayarak doğayı olduğu gibi çekebiliriz.Nokia-Lumia-520-music

Nokia Music servisi bizlere mükemmel bir müzik hizmeti sunuyor. Herhangi bir kayıt yada giriş gerektirmeyen buuygulama ile kendi şarkı listemizi oluşturabiliriz. Nokia Music + ile ayda 4,99 TL gibi bir fiyata sahip olabilir ve sınırsız şarkı indirme, dinleme, atlama ve mükemmel ses kalitesine sahip şarkılara sahip olabiliriz.

Nokia HERE sayesinde istediğimiz yeri haritadan bulabilir yada bulunduğumuz konumu tespit edebiliriz. Çevrimdışı haritaları ile internetin olmadığı zamanlarda haritalara ulaşabiliriz. Örneğin yurt dışındasınız ve nereye gitmeniz gerektiğini bilmiyorsunuz. Bu uygulama size herhangi bir data ücreti ödetmeden mükemmel bir şekilde hizmet sağlayabilir. Ayrıca HERE Transit ile araçla seyahat ederken yolumuzu bulmak daha da kolaylaşıyor.

Nokia Lumia 520 bütün bu verileri kaydetmemizi sağlayacak 8GB belleğinin yanında 64 GB’lık inanılmaz büyüklükte bir bellek yuvası bulunduruyor. Böylece bu telefonun yüksek çözünürlüklü kamerasından ve sınırsız müzik servisinden doyasıya yararlanabiliyoruz.

Çok çeşitli  kapakları ve renkleri olan bu telefonu ön plana iten özelliklerinden biriside tasarımı. Elimizde rahat  olarak tutabileceğimiz bu telefonun yumuşak dokulu arka yüzeyi sayesinde elden kayması önlenmiş. Ön yüzeyinin pürüzsüz olması dokunmatik ekranı daha da eğlenceli bir hale getiriyor.

Nokia-Lumia-520-renkleri

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı