Mobil

Telefon Şarjı Uzatma Yöntemleri

telefon-sarjı-uzatma

Akıllı telefonlar gibi yeni nesil telefonların en büyün sorunları ekranlarının büyük olmasından dolayı şarj sürelerinin kısa olması. Bugüne kadar yapılan şarj uzatma girişimlerinin hemen hemen hepsi başarısız oldu. Fakat sizlere göstereceğim bu on farklı yöntem ile şarjınızın süresini uzatabilirsiniz.

 

  1. Telefonunuzun şarjı bitmeden önce (%40 dolaylarında) şarja koyun. Genellikle insanlar bataryalarının ömürlerini uzatmak için tüm şarjın bitmesini beklerler. Fakat şarjı bitmeden doldurulan bir telefon daha uzun süre açık kalacaktır. 
  2. Telefonunuzu titreşim modunu kapatın. Bu dokunmatik ekranlı telefonlarda mesaj yazarken ekrana her dokunduğunuzda genellikle telefon titrer. Eğer bunu da kapatabilirseniz şarj sürenizdeki uzamayı farkına varacaksınız.
  3. Arka planınızda çalışan uygulamaları kapatın. Andorid telefonlarda genellikle arka planda unuttuğunuz bir program olur. Bu sizin şarjınızı bitirecektir.
  4. Eğer internette gezinmiyor yada büyük bir dosya indirmiyor iseniz telefonun Wi-Fi özelliğini kapatın. Bu açık kaldığı sürece şarjınız çok hızlı bir şekilde bitecektir.
  5. Telefonlardaki GPS bataryanızın baş düşmanıdır. Gerekmediği sürece bu özelliği kullanmayın. GPS’i açık bırakırsanız telefon yaklaşık bir saat içerisinde (farklı telefonlara göre değişebilir) bitecektir.
  6. Ekran parlaklığını azaltın. Bu yöntemi genellikle çoğu kişi bilir ve uygular ama ben genede hatırlatayım dedim.
  7. Telefonunuzda tuş kilidi özelliğini kullanın. Çünkü tuş kilidi yalnızca güvenlik ve yanlış aramaları önlemek için değil aynı zamanda ekranınızı kapattığı için enerji tasarufu sağlayacaktır.
  8. Eğer dışarıdaysanız ve şarjınız bitmez üzereyse telefonunuzu uçak moduna alarak şarjınızı uzatabilirsiniz. Bunun sebebi uçak modunda iken telefonun tüm sinyalleri kesilir ve daha az enerji harcanır.
  9. Sıcaklık arttıkça şarj süreniz kısalacaktır. Bu sebeple telefonunuzu güneş altında bırakmayınız. Bu aynı zamanda bataryanın ömrünü kısaltabilir yada ekranınızı parlaklık ayarlarını bozabilir.
  10. Şarjınız azalınca internette ki facebook, tweeter gibi sosyal paylaşım sitelerinden gelen iletileri kapatırsanız şarjınız uzayacaktır.
Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı