Bilgisayar

Bilgisayarlar Çevreye Zarar Veriyor !!

Yapılan araştırmalar sonucu bilgisayarların üretimi sırasında  çevre üzerinde arabaların bıraktığı gibi  karbon bırakarak atmosferi olumsuz etkilediği tespit edildi. Bir bilgisayarı üretiminde bir araba kadar zararlı olmasa da genede belli bir miktarda çevreye karbon yayılıyor.

Ortaya çıkarılan analizlere göre üretim sırasında;

Bir MacBook dizüstü bilgisayar  230 kg,

Masaüstü bilgisayarlarda BM analizi ise 240 kg karbon üretiliyor.

Masaüstü bilgisayarın üretiminde dizüstüne göre daha çok karbon çıkıyor. Hele ki bu bir oyun bilgisayarı ise bu değerler kat kat artıyor. Her bilgisayar aldığımızda çevremize daha çok zarar veriyor ve atmosferin dengesini bozmuş oluyoruz

Bu sebeple bilgisayar almayın demiyorum. Çünkü böyle bir şey günümüzde imkansız hale geldi. Artık her yerde bilgisayarlar kullanılıyor. Ancak Worker operating computer controlled machinery in factory that manufactures aluminium light fittings
kullandığınız bilgisayarı değiştirmeden önce çok iyi düşünün. Eğer yeni bir bilgisayara gerçekten ihtiyacınız yoksa almayın derim.

HP’nin yapmış olduğu  http://goo.gl/9xpHz bu sitede bilgisayarların bıraktıkları karbon ayak  izlerini hesaplayabiliyorsunuz.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı